A szervezet első konferenciáján a jelenlévőknek lehetőségük volt a további terveikről is beszámolni, illetve kötetlenül beszélgetni
Szakmai konferencia a Mátyusföld TISZ tagjainak
Első alkalommal szervezett tagjainak szakmai konferenciát a Mátyusföld Területi Idegenforgalmi Szövetség. A szervezet igazgatója hangsúlyozta az elhangzott hasznos ismeretek beépítését a mindennapi gyakorlatba.
A Nagyfödémeshez tartozó szőgyéni Sedin Golf Resortban tartott szakmai konferenciát tagjainak a Mátyusföld Területi Idegenforgalmi Szövetség. Annak ügyvezető igazgatója, Molnár Anna a megnyitón összefoglalta a szervezet idei tevékenységét, megvalósult programjait, valamint felvázolta a 2025-ös év terveit. A legnagyobb kihívásként a vendégéjszakák számának növelését említette, a legfőbb célként pedig az új tagok bevonását a szövetség közösségébe, amely ezáltal még inkább meg tud erősödni.
Horváth Zoltán elnök szerint a konferencia fontos része a Mátyusföld Területi Idegenforgalmi Szövetség működésének. Célja, hogy lehetőséget kapjanak a tagok a találkozásra, hogy megosszák eddig aktivitásaikat, de ami ennél is fontosabb, hogy a terveikről és arról beszéljenek, mi az, amiben tudnak kapcsolódni, együttműködni. A konferencia résztvevői öt érdekes témáról hallhattak előadást. A Galileo Corporation társaság igazgatója, Tumma Marian a mesterséges intelligencia előnyeiről és gyakorlati felhasználásáról, Egyed Krisztián közgazdász, egyetemi tanár a Fertő-táj turizmusáról, Andrea Čajková, a nagyszombati egyetem tanára a mátyusföldi régió stratégiai tervéről, Radoslav Koštial borász és politikus a Mikulovban működő gasztronómiáról és turizmusról, Fűzfa Zoltán, a Pisztráng Kör Egyesület elnöke a vadregényes Szigetközről tartott bemutatót.
Azért hívtunk meg ilyen neves előadókat, hogy az önkormányzatok és a vállalkozók olyan új és hasznos tapasztalatokat szerezzenek, amelyeket beépíthetnek a munkájukba a mindennapokban. Ilyenek például a mesterséges intelligencia kínálta lehetőségek, melyeknek köszönhetően olyan feladatokat tudunk megoldani, amelyekhez szakembert kellene megfizetniük. A településeknek nagyon hasznos lenne stratégiai terv kidolgozása, hogy lássák, mik a gyengeségeik és erősségeik, mert azokból nagyon jól lehet később építkezni. Igyekeztünk jó példákat hozni Sopron környékéről, a Szigetközből, illetve Mikulovból, hogy az idegenforgalmi szövetség tagjai ötleteket meríthessenek belőlük a turizmus területén. Úgy vélem, ezek mind olyan dolgok, amelyek a szervezetünknek, a tagtelepüléseknek, de a tagtelepüléseken élő lakosoknak is rendkívül lényegesek és hasznosak. Itt vannak a történelmi épületeink, a termálfürdőink, a Kis-Duna, a gasztronómia, a kerékpározás, amelyek olyan lehetőségeket rejtenek magukban, amelyeket eddig el sem tudtunk képzelni, ezért fontos, hogy tudatosítsuk, milyen kincsek ezek számunkra
– magyarázta Horváth Zoltán.
A Mátyusföld Területi Idegenforgalmi Szövetség jelenleg negyven taggal működik. Elnöke örömét fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy a tagok nagy része eljött a konferenciára. Kiemelte, már látni az eredményeket, hiszen a megalapítása óta eltelt két és fél év a gyűjtögetés időszaka volt, amikor be kellett fizetni a tagsági díjakat, de vissza még nem nagyon kaptak belőle a tagok. Kifejtette, hogy az idegenforgalmi minisztériummal való együttműködésnek hála a támogatás ötven százalékkal emelkedett, vagyis a befizetett tagsági ötven százalékát kapták vissza a települések és költhették rendezvények megvalósítására. Jövőre ez az összeg várhatóan 120 százalék lesz, 2026-ban pedig szeretnék elérni a 200 százalékot. Hangsúlyozta, célirányosan, kizárólag rendezvények, szabadidős programok szervezésére lehet felhasználni ezeket az összegeket, vagyis a helyi turizmus fejlesztésére.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.