Simán nyertek a szenciek

Magyarbél. A III. liga pozsonyi csoportjában játszó szenci SFM együttese a 14. forduló szombati találkozóján nagyobb megerőltetés nélkül győzte le a tabellaszomszédot, melynek kapusa az előző 13 meccsen mindössze 12-szer kapitulált.

Magyarbél. A III. liga pozsonyi csoportjában játszó szenci SFM együttese a 14. forduló szombati találkozóján nagyobb megerőltetés nélkül győzte le a tabellaszomszédot, melynek kapusa az előző 13 meccsen mindössze 12-szer kapitulált. A magyarbéli futballpályán lejátszott párharc első harminc percében jobbára a két tizenhatos között zajlott a játék. A kapuk alig forogtak veszélyben. A 30. percben ritkán látott momentum szemtanúi voltak a nézők. Radošovský szöglete a vendégcsapat hálójában landolt. Ennél a találatnál azonban nagy hibát vétett Dvoran, a Láb kapusa. A folytatásban a zártan védekező vendégek gyors kontrákkal kísérleteztek, ám nem sikerült gólt lőniük. Az 52. percben Uhlík növelhette volna a SFM előnyét, ám elügyetlenkedte a ziccert. A túloldalon Kováč gólveszélyes fejesét hárította jó érzékkel Vencel, a szenciek kapusa. Futó bombáját Dvoran védte, Mucha lövése pedig célt tévesztett. A hajrában sikerült felülkerekedniük a hazaiaknak. A 84. percben a csereként beállt Bozsik mesterien indította Muchát, aki futtából a hálóba bombázott. A 90. percben Dvoran földre terítette Futót, a játékvezető habozás nélkül tizenegyest ítélt. A büntetőt Mucha értékesítette. Megérdemelten győztek a hazaiak. A vendégek háromgólos vereségük ellenére is jó benyomást keltettek. Említést érdemel Rašo játékvezető jó teljesítménye is, helyzetét azonban a csapatok sportszerűen futballozó játékosai is megkönnyítették.

SFM SENEC–LÁB 3:0 (1:0). Góllövők: Radošovský (30.), Mucha (84., 90. – 11-esből). Sárga lap: Pomichal, Krajčovič, ill. Božík. Játékvezető: Rašo, 120 néző. SFM SENEC: Vencel–Pomichal (12. Novák), Fiľak, Čambal, Uhlík (83. Bozsik–Futó, Andrássy, Radošovský (Szolgay), Krajčovič– Mucha, Poór. (mat)