Pontot mentettek az ekeliek

Ekel |

<p>Szombat délután két ízben is vezettek a kisfaludiak az ekeliek elleni idegenbeli összecsapáson,ám Turza két találatával végülis pontot mentett a nyugatszlovákiai IV. liga délkeleti csoportjának ekeli újonca.</p>

Mindkét csapat tartalékosan szerepelt. A vendéglátóknál Bartal és Machata a nézőtérről buzdította a társakat. Ódor viszont meggyógyult. Az ellenfél soraiból hiányzott az irányító középpályás Kvačkaj, Černák azonban sérülten is vállalta a játékot. A kezdőrúgást követően Turza indította Yoshizawát, a japán középpályás lövését azonban Mautner, aki egykor az ekeliek hálóját őrizte, lábbal hárította. A 7. percben Szerencsés a tizenhatoson belül Černákhoz továbbított, aki habozás nélkül kilőtte a jobb felső sarkat (0:1). Később a rendkívül agilis Szerencsés Szerdához gurított, Jankó, a hazaiak kapusa kisfaludi kollégájához hasonlóan lábbal mentett. A huszadik percben Turza lövése az oldalhálót rezegtette meg. A túloldalon egy szögletrúgást követően Csánó fejese a léc felett suhant el. „Lassúbbak vagyunk vetélytársunknál, egy ütemmel mindig lemaradunk” – vélekedett egy hazai törzsszurkoló a lelátón. A 38. percben Faragó került góllal kecsegtető helyzetbe, de tíz méterről leadott lövését Csánó hatástalanította, majd Faragó próbálkozása Mautner ölében landolt. Az első félidő hajrájában Szerda és Szerencsés növelhette volna a csallóköziek előnyét, de Turza is elpuskázott egy ziccert.
Fordulás után változott az eredmény. Az 53. percben Černák Szerencsést indította, aki laposan a a kapuba bombázott (0:2). Három perc elteltével a hazaiak gólvágója, Turza lerázta őrzőjét, sistergő lövése a felső lécről a hálóba pattant (1:2). Közben a játékvezető „hangszert” cserélt, egyik asszisztense segítette ki főnökét. „Az új síppal nekünk fog fújni” – bizakodott az egyik hazai drukker. Tévedett, hiszen a sípmester a továbbiakban is a szabályok szellemében vezette a találkozót. A 63. percben előbb Yoshizawa, majd Gőgh előtt kínálkozott egynlítési lehetőség, a vendégvédők azonban résen voltak. Faragó helyzeténél pedig Író jeleskedett. A 73. percben Szerda lövését csak másodszorra kaparintotta meg Jankó, majd az ellentámadás során Turzához került az előrevágott labda, aki fejjel a bal felső sarokba bólintott (2:2). Egy perccel később Turza akár triplázhatott volna, Mautner azonban remekelt. Az izgalmas végjátékban Író kis híján öngólt fejelt, majd Yoshizawa és Faragó is pontatlanul célzott. A hosszabbítás perceiben Faragó szalasztott el újabb gólszerzési lehetőséget. Igazságosnak mondható pontosztozkodással ért véget a színvonalas, sportszerű találkozó, melyen megszakadt az ekeliek idénybeli hazai győzelmi sorozata.
OKOLIČNÁ NA OSTROVE– VIESKA 2:2 (0:1), g.: Turza (56., 73.), ill. Černák (7.), Szerencsés (53.). Játékvezető: Kravárik, 350 néző. Sárga lap: Bodrogi, Černák.
OKOLIČNÁ NA OSTROVE: Jankó–Somogyi, Ódor, Meleg, Novák, Turza, Faragó, Medgyes Sinan (90. Erdei), Yoshizawa, Herberger, Gőgh. VIESKA: Mautner–Domonkos, Csáno, Szerda, Ábrahám, Bodrogi, Puha Zs., Puha I., Író, Szerencsés, Černák. (áb)

EDZŐI VÉLEMÉNYEK

Anton Grajcár (Okoličná n/O.): „Nehezen indult be a gépezet. Az ellenfél első gólja lefékezett bennünket, a második viszont feldobta a társaságot. A kisfaludiak mindkét találatát a bal oldalon vezetett támadás előzte meg, nagyon hiányzott jobbhátvédünk, Machata. Védenceim közül néhányan mélyen tudásuk szintje alatt teljesítettek.”
Lépes György (Vieska): „Sajnos, a csütörtöki edzésen csapatkapitányunk, Koczó is megsérült, nem léphetett pályára. A rutinos Černák sem volt rendben, ennek ellenére egy találattal és egy gólpasszal járult hozzá a döntetlenhez. Képtelenek voltunk kellőképpen kihasználni az ellenfél védelmének megingásait. Mindkét csapat szurkolói izgalmakban bővelkedő játékot láthattak.”