Fokozatosan kell elkezdeni a jeges fürdést, legjobb együtt hűlni a vízzel. (A szerző felvételei)
Lezárták az évadot a bősi Jegesmedvék
Vasárnap a bősi Dunánál a téli évad utolsó szabadtéri úszását tartotta a Jegesmedvék csapata.
Az évadzárót a vasárnapi napsütés és meleg alapján akár nyári úszásnak is nevezhették volna, de tény, hogy ezzel az akcióval a Jegesmedvék lezárták az évadot és a legközelebbi jeges úszást októberre tervezik.
A Duna erős sodrása miatt az útvonalat módosították, és nem az átellenben fekvő magyarországi partra, hanem az árral egy irányban úsztak. Előtte 700 métert gyalogoltak a Duna folyásával szemben és onnan úsztak vissza a Hullám csárdáig.A leggyorsabbak 8 perc alatt tették meg a távot. ,
A Jegesmedvék polgári társulás pozsonyi alapszervezete, már húsz éve Bősön rendezi meg a szezonzáró úszását, amit az évzáró gyűlés követ. „Csak nálunk Szlovákiában létezik az a hagyomány, hogy az ilyen klubokat, társulásokat valamilyen hideget kedvelő állatról neveznek el. A Jegesmedvék volt az első, de 2006 óta több mint 60 klub létezik, a legkülönbözőbb nevekkel, mint például Pingvinek, Fókák, vagy éppen Rozmárok, de van egy Jégkrém elnevezésű klub is.” – nyilatkozta Andrea Ostrihoňová, a Jegesmedvék polgári társulás alelnöke.
Az, hogy vasárnap Bősön lezárták a szezont, távolról sem jelenti azt, e hogy befejeződtek a közös úszások, hiszen tavasztól egészen októberig, a kitartásra és a hosszú távú úszásra koncentrálnak a tagok. Októberben aztán az aranyhomoki tónál ismét szezont nyitnak. Ebből a csapatból került ki a legtöbb hosszú távú úszó, akik például átúszták a La Manche csatornát vagy a Gibraltári-szorost. Szívesen látják az új jelentkezőket, csak arra figyelmeztetnek, hogy az érdeklődők konzultáljanak házi orvosukkal, mert vannak esetek, amikor a hideg vagy jeges víz inkább káros, mint hasznos - például magas vérnyomás vagy egyes neurológiai megbetegedések esetében. Fontos szabály az is, hogy a víz lehűlésével együtt, augusztus környékén kell kezdeni az edzést és fokozatosan szoktatni a szervezetet a hideg vízhez.
„ A leghidegebb víz, amelyben én úsztam, fél fokos volt. Soha nem szabad egyedül belemenni a szélsőséges hőmérsékletű vízbe - akár hideg, akár meleg. Mindig kell legalább egy felügyelő személy, akinek megvan a megfelelő tapasztalata és vigyáz, odafigyel a kezdőre” – figyelmeztet Ostrihoňová.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.