Levegőben lógott a vendégek egyenlítése

Léva. Nagy esélyesként csak kínkeserves győzelmet aratott a lévai tizenegy a területi bajnokság szombati összecsapásán a garamszentgyörgyiek ellen. A vendéglátók igencsak vehemensen kezdtek, s már a 2. percben Sulyan lerántotta Martinčeket, s a sértett büntetőből megszerezte a vezetést – 1:0. Nem sokkal később J.

Léva. Nagy esélyesként csak kínkeserves győzelmet aratott a lévai tizenegy a területi bajnokság szombati összecsapásán a garamszentgyörgyiek ellen. A vendéglátók igencsak vehemensen kezdtek, s már a 2. percben Sulyan lerántotta Martinčeket, s a sértett büntetőből megszerezte a vezetést – 1:0. Nem sokkal később J. Čech távoli lövése alig szállt fölé, majd Vrecník nagy helyzetben mellé gurított. Öt perccel később Martinček csak hajszállal lőtt mellé, majd Tóth próbálkozását Kuruc mentette. A 40. percben a hazaiak két kecsegtető helyzetet is elpuskáztak, majd Čonka jó helyzetfelismerésének köszönhetően majdnem egyenlítettek a vendégek. Az ellentámadásból Varga növelte a hazaiak előnyét – 2:0. Sokáig a játékosok egymás hibáiból éltek, míg Čonka megunva ezt szemfüles góllal szépített – 2:1. Tíz perccel a lefújás előtt előbb Martinčeknek, majd a csereként beállt M. Krenčannak volt ordító helyzete. A 89. percben Srna egyenlíthetett volna, fejese fölé szállt. Alacsony színvonalú, ötletektől mentes összecsapáson nehezen nyertek a hazaiak, a nézők szerint egyik csapat sem érdemelt győzelmet.

LEVICE–JUR NAD HRONOM 2:1 (2:0). Sárga lap: Zorád, Gabaš, Kysel, Vrecník–Sulyan, Molnár. Jv.: Križan, 300 néző. LEVICE: Kopka–Zorád (58. Fogad), Graus, Pankulič, Kysel–Gabaš (67. M. Kren- čan), Tóth, Huszár, Vrecník, Varga (46. T. Krenčan). Martinček. JUR NAD HRONOM: Kuruc–Sulyan (48. Benyus), Ilko, Bóc, Stanko–Erfaňuch, Srna, Prišťák, J. Čech, Belecký (81. Molnár), Čonka.

EDZŐI NYILATKOZATOK

Belanský Attila (Levice): „Védenceim úgy látszik lebecsülték az ellenfelet, amely az elmúlt héten egy hetest kapott Garamkovácsiban. Bár gyenge teljesítményt nyújtottunk, megérdemelten tartottuk otthon az értékes három pontot. Tovább kell dolgoznunk, és építeni a csapatot.”

Michal Čech (Jur nad Hronom): Gratulálok a lévaiak győzelméhez. A mai napon hősiesen küzdöttünk, s némi szerencsével megszerezhettük volna legalább az egy pontot. A játékosok betartották utasításaimat, s a számunkra hízelgő eredmény önbizalmat jelent számunkra a további küzdelmekben.” (áb)