Lábik János kapja az emlékérmet

Lábik János párkányi festőművész az idei Szent István-emlékérem várományosa. A díjat a kuratórium döntése alapján Kallós Zoltán erdélyi néprajzkutató és népzenegyűjtő kapja.Párkány/EsztergomA díjat 2002-ben Bihari Antal, az esztergomi Körzeti Televízió tulajdonosa alapította.

Lábik János párkányi festőművész az idei Szent István-emlékérem várományosa. A díjat a kuratórium döntése alapján Kallós Zoltán erdélyi néprajzkutató és népzenegyűjtő kapja.

Párkány/Esztergom

A díjat 2002-ben Bihari Antal, az esztergomi Körzeti Televízió tulajdonosa alapította. A díjazottat közvélemény-kutatás és szavazás alapján választják ki. Olyan személyek kaphatják meg, akik a magyarságért kiemelkedő jelentőségű tevékenységet végeznek. A fődíj mellett a kuratórium emlékérmet is adományoz olyan személyeknek, akik a régióban kiemelkedő munkát végeznek a közösségért.

Tavaly Pozsgay Imre egykori államminiszter, egy évvel korábban a szlovák állampolgárságától megfosztott Tamás Aladárné vehette át a díjat. Korábban Lech Walesa volt lengyel államfő (2014), Halzl József, a Rákóczi Szövetség elnöke (2013), Makovecz Imre építész (2011), Egerszegi Krisztina olimpiai bajnok (2010), Béres József és családja (2009), Buzánszky Jenő és Grosics Gyula, az Aranycsapat tagja (2007), Wittner Mária és Dosztál Béla 1956-os szabadságharcos (2006), Püski László és felesége (2005), Nemeskürty István (2004), Tőkés László, Duray Miklós (2003) és Orbán Viktor (2002) kapta meg a kitüntetést. Az emlékérmet tavaly Sinkó Gyula nyugalmazott iskolaigazgató kapta. 2014-ben Burián László esperesnek ítélte oda a kuratórium.

A díjat idén Kallós Zoltán, a Nemzet Művésze címmel kitüntetett Kossuth-díjas erdélyi néprajzkutató és népzenegyűjtő veheti át. Az emlékérem várományosa Lábik János festőművész. Nevéhez fűződik egyebek mellett a párkányi képzőművészeti kör és a városi galéria megalapítása is. Művészetszervező tevékenysége összekapcsolta a szlovákiai és a magyarországi kulturális életet. Alkotásai a szlovákiai és a magyarországi galériák mellett fellelhetők csehországi, romániai, ausztriai, svédországi, izraeli, japán, ausztrál kiállítóhelyeken és magángyűjteményekben is.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?