Kínkeserves győzelem

Királyhelmec. Hazai támadásokkal indult a párharc. Már az 1. percben veszélyben forgott a vendégek kapuja. Molnár lövése alig szállt a kapu fölé. A 12. percben Petruska éles szögből leadott lövése a bal kapufáról a mezőnybe pattant, majd Molnár bombája csupán centiméterekkel kerülte el a kaput. A 21.

Királyhelmec. Hazai támadásokkal indult a párharc. Már az 1. percben veszélyben forgott a vendégek kapuja. Molnár lövése alig szállt a kapu fölé. A 12. percben Petruska éles szögből leadott lövése a bal kapufáról a mezőnybe pattant, majd Molnár bombája csupán centiméterekkel kerülte el a kaput. A 21. percben Korfant kecsegtető helyzetben hibázott. Ez követően a hazaiak kapusa, Tóth két alkalommal is nagy bravúrral hárította az ellenfél gólveszélyes kontráját. A 41. perben egy bal oldali szabadrúgárt követően a vendégek védője, a menteni igyekvő Švarc rosszul találta el a labdát, mely a Žakarovce hálójában landolt. Fordulás után a 60. percben Belej kiegyenlített. A 85. percben a vendégek vezetést szerezhettek volna, ám Orosz a gólvonalról mentett. Görcsös igyekezetükből győzelmet kovácsoltak a bodrogköziek. A 89. percben Petruska lövése a felső lécről az ötös sarkán helyezkedő Korfant elé pattant, aki a hálóba fejelt. A hosszabbításban Tárczy szabadrúgása a vendégek hálójában landolt. Kizzadták a három pontot a királyhelmeciek.

KRÁĽ. CHLMEC–ŽAKAROVCE 3:1 (1:0). Gólok: Švarc (45. öngól), Korfant (89.), Tárczy (90.), ill. Belej (60.). Sárga lap: Hrobko, Hulič, Jančik (mindannyian Žakarovce). Játékvezető: Firda, 200 néző. K. CHLMEC: Tóth–Dobos, Korfant, Orosz, Gáspár–Petruska, Tárczy, Berta, Sirokmán–Dako László, Molnár Gábor. (pm)