Két tizenegyes, egy piros lap

Komárom. Tavasszal továbbra is nyeretlen a KFC Majorka csapata, mely a III. liga nyugati csoportjának 20. fordulójának szombati párharcán döntetlenre játszott a lévaiakkal. A pontosztozkodással végződött találkozó érdekessége, hogy mindkét gól büntetőből esett.

A tavasszal gyengélkedő komáromiak (sötét mezben) szombaton sem tudtak nyerniMilan Drozd felvételeMár a hétközi bajnoki mérkőzésen is kitűnt, hogy a „violák” hadilábon állnak a helyzetek kihasználásával, a góllövéssel. Most sem volt ez másként, csupán egy alkalommal voltak eredményesek. A dél-szlovákiai kollektíva összecsapásán jobban kezdtek a lévaiak. A 11. percben a hazaiak fiatal játékosa, Agg a büntetőterületen belül kézzel ért a labdához, a megítélt 11-est Pleva értékesítette. A vendéglátókat a találat hidegzuhanyként érte, hitehagyottan, nagy hibaszázalékkal futballoztak. Az első játékrészben mindössze Zdeno Kršteňanský lövése érdemel említést, melyet azonban Ármai szögletre mentett. Az első félidő hajrájában tíz főre fogyatkoztak a komáromiak. Vészhelyzetben szabálytalanul akadályozta a kapura törő Gabašt, megmozdulását Černek játékvezető piros lappal büntette. Fordulás után ismét a vendégek kezdeményeztek többet, igyekeztek újabb gólra váltani emberelőnyüket. Az 54. percben Fulmek remek ütemben tálalt Pleva elé, aki azonban elvétette a labdát. A kimaradt ziccert követően a hazaiak percei következtek. Kršteňanský jó érzékkel Sklenářhoz passzolt, akinek kapásból leadott lövése a kapust talált telibe. Később Nagy József szabadrúgása csupán centiméterekkel kerülte el a vendégek kapuját. A 71. percben megtört a jég. Bagint a 16-oson belül Gabaš rántotta le, Kamendy biztosan értékesítette a büntetőt. A gól még nagyobb erőbedobásra serkentette a Majorka futballistáit, akik közel álltak a három pontot érő találat megszerzéséhez is. A végjátékban ugyanis Kamendy átadása után a rutinos Nagy góllal kecsegtető helyzetben a kapu mellé célzott. A párharc színvonala még enyhe jószándékkal sem nevezhető közepesnek, a száz néző (!) csalódottan távozott a rangadóról. A lévaiak pontszerzése meglepetésnek számít, a komáromiak tavasszal még mindig nyeretlenek.

KOMÁRNO–LEVICE 1:1 (0:1). Góllövők: Kamendy (71. – 11-esből), ill. Pleva (11.– 11-esből). Sárga lap: Kocsis, ill. Pleva. Piros lap: Kökényesi. Játékvezető: Černek, 100 néző. KOMÁRNO: Tóth–Kökényesi, Zd. Kršteňanský, Sklenář, Agg (31. Marcel Kapusňák), Bazinský, Kamendy, Nagy J., Bagin, Tot (67. Kozáček), Barvulský (62. Kocsis). LEVICE: Molnár–Holka, Meňhard (78. Graus), M. Gabaš, Ármai, Gonda, Kollár, P. Gabaš, Pleva (90. Zaujec), Krenčan, Fulmek.