A következő években csökkenhet vagy a jelenlegihez hasonló szinten lesz tartható a létszám az itt bemutatott óvodákban.
Jóka: Vegyes, magyar–szlovák nevelési nyelvű intézményként, közös igazgatás alatt működik a helyi óvoda – tudtuk meg Fidra Ildikó igazgatótól. Az óvodában idén két magyar és 2,5 szlovák csoport működött – összesen 106 gyerekkel. A két magyar csoportban 47 gyerek volt: 22 kis- és 25 nagycsoportos, utóbbiak közül tizenhat megy iskolába. A jövő tanévre is hasonló gyereklétszámra számítanak. (gl)
Vízkelet: Közös igazgatás alatt működik a magyar és a szlovák óvoda, 18 gyerekkel a szlovák, tizenhattal a magyar csoportban. Kleiner Piroska igazgatónőtől megtudtuk, a gyerekeknek a fele, 17 végzett, közülük most kilenc szlovák, nyolcan pedig magyar alapiskolába megy. Jövőre is 30 gyerekre számítanak. Sajnos, évről évre csökken a létszám, ebből a szempontból az idei és a jövő év a leggyengébb. Emiatt a tanerők számát négyről háromra kell csökkenteni, és délelőtt külön-külön csoportban foglalkoznak majd a magyar és a szlovák osztállyal, délután pedig összevont csoportban. (gl)
Feketenyék: Az idei tanévben 46 gyerek volt az óvodában, s 18 megy iskolába. A faluban nincs külön szlovák óvoda, ezzel magyarázható, hogy a végzősök közül 11-en mennek magyar alapiskolába, a többiek pedig szlovákba. Jövőre 42 gyermek lesz a nevelési intézményben, közülük 19 a nagycsoportban. Ez az előző évekhez képest növekedést jelent, de két év múlva újra kevesebb lesz az óvodáskorú gyerek. Igaz, az utóbbi években egyre inkább visszaköltöznek a faluból elszármazottak, úgyhogy ez növelheti a létszámot. Az óvoda a községi hivatal alá tartozik, de az iskolától független önálló igazgatás alatt, Šimonič Mária igazgatónő vezetésével.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.