Fotók: Ister-Granum EGTC
Ismeretszerzés és tapasztalatcsere: mi kell a saját védjegyhez?
A Börzsöny, Esztergom és Párkány vonzáskörzetében dolgozó helyi termelők, turisztikai szolgáltatók vettek részt azon a kétnapos tanulmányúton, amelyen az Alpokalja – Fertő táj saját védjegyrendszerét ismerhették meg, az Ister-Granum EGTC szervezésében.
Mint arról lapunkban korábban beszámoltunk, a Párkány és Esztergom vonzáskörzetét magába foglaló Ister-Granum EGTC saját termelői hálózatot fejleszt, amelybe egy termelői klaszter és saját védjegy kialakítása is beletartozik, minőségbiztosítással és minden szükséges elemmel.
„Lesznek Ister-Granum helyi termékek, ezek védjegyét már bejegyeztettük. A termékeket népszerűsíteni fogjuk és a köztudatba emeljük“- nyilatkozott a projektről korábban Nagy Péter, az EGTC igazgatója. Ezért is volt roppant fontos és hasznos az a június végi tanulmányút, amelyen az Alpokalja – Fertő tájegység saját védjegyrendszerét ismerhették meg a Börzsöny, Esztergom és Párkány vonzáskörzetében dolgozó helyi termelők, turisztikai szolgáltatók.
„A Sopron és a Fertő-tó régiójába utazók június 28-án és 29-én mindenhol profi termékekkel, szolgáltatókkal találkozhattak, a résztvevők számára mégis az összefogás, egymás erősítésének példája volt a leginspirálóbb. Sokat merítenek abból az együttműködésből, amelyet a védjegy keretein belül együtt találnak ki és valósítanak meg. Például a soproni OneEleven kávépörkölő sörkülönlegességet készített a Szentkői Sörházzal. Közös rendezvényeket, termékeket dolgoznak ki, készítenek. Egymást korábban nem ismerő, egymás szomszédságában élő emberek ültek egy asztalhoz a védjegynek köszönhetően, és alakítottak ki gyümölcsöző együttműködéseket“ – taglalta az Új Szónak Eck András, az Ister-Granum EGTC projektmenedzsere.
Minőségi termékek és tájjellegű különlegességek
Az út során kreatív vállalkozásokkal, fiatal tulajdonosokal is találkozhattak a résztvevők. Felkeresték a soproni OneEleven sörházat, az Erhard éttermet, Fertőrákoson a közelmúltban új vezető által megnyitott Noah éttermet, illetve helyi termék boltját. Fertőbozon a Vincellér borházban a borok mellett hidegségi kecskesajtokkal is kóstolhattak, majd a fertőhomoki Szentkői sörház sörkülönlegességeivel frissülhettek. A szállás a szintén védjegyes hegykői Tornácosházban volt. Szerdán az országos és nemzetközi versenyeken is első díjakat elnyerő 1cseppPálinka látványműhelyt keresték fel az Ister-Granum régióból érkező vendégek.
Remek párlat, közös munkával
Ott nekik is büszkén mutatták a OneEleven kávépörkölővel megálmodott közös pálinkapárlatukat, illetve azokról a rendezvényekről is beszámoltak, amelyek az Alpokalja-Fertő táj együttműködésének köszönhetően valósultak meg. Az Esterházy-kastély meglátogatása után a lelkesebb résztvevők kerékpáron tekertek át a szomszédos Sarródra, ahol a Rozália vendégház tulajdonosa, a védjegyrendszer vendéglátói szekciójának tagja a védjegy közösségépítő jellegét emelte ki. Egyúttal meghívta a tanulmányút résztvevőit a közeljövőben megvalósuló Nyitott Porták Napja - című rendezvényükre –számolt be az útról Eck András.
Egy ilyen védjegyes termelői hálózatot látni rendkívül ösztönző az Ister-Granum Eurorégió szolgáltatói számára is, mert saját maguk tapasztalták meg, hogy működik ez máshol, miképp csinálják ezt más tájegységekben, milyen minőség és hozzáállás kell a garantált szímvonal érdekében. Ezért az EGTC is azon dolgozik, hogy hasonló együttműködést alapozzon meg az esztergomi-párkányi régió határon átnyúló védjegyrendszerének fejlesztésében – konstatálta lapunknak Eck András, projektmenedzser.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.