Hihetetlen fordulat a végén

Királyfiakarcsa. Az alacsonyabb osztályú bajnokságokban továbbra is szünetelt a pontvadászat, csupán a Dunaszerdahelyi Területi Futballszövetség adott rajtjelet a csallóközi csapatoknak a tavaszi idénynyitóra.

A királyfiakarcsaiak szombaton (sötét mezben) vert helyzetből fordítottak a meccs hajrájábanSomogyi Tibor felvételeSzombat délután közönségvonzó csata zajlott a királyfiakarcsai futballpályán. A hazaiak az őszi listavezető nyékvárkonyiakat fogadták. A két csapat idény eleji formában futballozott. Akadozott az összjáték, sok volt a pontatlanság. Az első félidőben a hazaiak akciói voltak veszélyesebbek. Játékosuk, Fekete Szabolcs azonban két ízben is csupán a kapufát találta telibe. Társa, Füssi, egy szögletrúgás után három méterről a kapu fölé fejelte a labdát. A vendégek védelmi megingásból húztak hasznot a 38. percben. Jobb oldalon vezettek támadást, a kapu elé érkező beadásnál Katona, az egyházkarcsaiak kapusa ügyetlenkedett. Grünfeld elé tenyerelte a labdát, aki nem habozott, a hálóba célzott. Fordulás után a nyékvárkonyiak mezőnyfölényének jegyében teltek a percek. A vendégek azonban rendre elpuskázták ziccereiket. Pollák Attila háromszor is feliratkozhatott volna a góllistára, az eredmény azonban nem változott. A kihagyott ziccerekre nagyon ráfizetett a Szajkó-legénység. Az királyfiakarcsaiak háromszor is cseréltek, ennek köszönhetően egyre elszántabban rohamoztak. Az izgalmakban és gólokban bővelkedő végjátékban öt perc alatt padlóra küldték ellenfelüket. Előbb a csereként játékba avatkozott Sus a 85. percben kiegyenlített, majd az érthetetlenül sokat hibázó vendégekeknek a dercsikaiktól igazolt Polák Pál adott mattot.

KRÁĽOVIČOVE KRAČANY– VRAKÚŇ 3:1 (0:1). Gólok: Sus Csaba (85.), Polák Pál (87, +90), ill. Grünfeld (38.). Sárga lap: Polák Pál, ill. Kósa. Játékvezető: Bazsó, 300 néző.

KRÁĽOVIČOVE KRAČANY: Katona–Lukács, Végh, Fekete, Almási, Pavlík (81. Lelkes László), Füssi (57. Sus Csaba), Lelkes István, Polák Pál, Mórocz Attila, Csáder (74. Ágh József). VRAKÚŇ: Nagy Attila–Kósa, Matus Vilmos, Matus Igor, Marczell, Fekete (86. Csifári), Biegelbauer, Pollák Attila, Sandal, Štrbka, Grünfeld.

EDZŐI VÉLEMÉNYEK

Rudolf Pavlík (Kráľ. Kračany): „Már az első félidőben bebiztosíthattuk volna győzelmünket, játékosaink két ízben is csupán a kapufát találták telibe. Egy kapushibából mégis a vendégek jutottak előnyhöz. Fordulás után viszont a nyékvárkonyiak irányították a játékot, ekkor viszont hálóőrünk, Katona Zsolt remekelt. A hajrában fordult a kocka. Nagy elszántságunknak köszönhetően pár perc leforgása alatt fordítottunk.”

Szajkó György (Vrakúň): „A hazaiak agresszivitása helyenként durvaságba csapott át. Két játékosom, Kósa és Fekete megsérült a szombati összecsapáson, szerencsére Matus Vilmos fogai kiállták a próbát. Egygólos vezetésünknél a második félidő elején negyed óra leforgása alatt három ziccert hibáztunk. Majd a végjátékban teljesen összeroppantunk. Sok rutinos játékosunk van, ilyen rövidzárlatnak nem szabadna megtörténnie. Csupán a teljesség kedvéért adom közre, hogy a hazaiak második gólját nyilvánvaló szabálytalanság előzte meg.” (ái)