GYÚJTÓPONTBAN

Egy tizenegyes, két vélemény
Nagyfödémes. A nyugat-szlovákiai V. liga déli csoportjában vasárnap futballdráma zajlott a kiesés elkerüléséért küzdő nagyfödémesiek pályáján. A mátyusföldiek a 78. percben még 2:0-ra vezettek, amikor a kisfaludiak előbb szépítettek, majd a 85. percben kiegyenlítettek.

Nagyfödémes. A nyugat-szlovákiai V. liga déli csoportjában vasárnap futballdráma zajlott a kiesés elkerüléséért küzdő nagyfödémesiek pályáján. A mátyusföldiek a 78. percben még 2:0-ra vezettek, amikor a kisfaludiak előbb szépítettek, majd a 85. percben kiegyenlítettek. „A bíró a hosszabbítás elején kitalált egy 11-est a hazaiak javára. A 16-osunkba ívelt labdát az egyik védőnk fejjel Audi Adriánhoz küldött, aki a 16-os csücskében a hazaiak csatárával, Derbakkal ütközött. A sípmester azonnal 11-est ítélt, melyet a nagyfödémesiek természetesen értékesítettek – elevenítette fel a hektikus túlóra sokat vitatott történését Lépes György, a vesztesek szakvezetője. „Nézőpont kérdése az egész. Az eset a 88. percben történt, és a vendégjátékos elkaszálta Derbakot. Most akkor mi is sopánkodjunk az illésházi, illetve a nádszegi pályán ellenünk megítélt 11-es miatt?” – mondta az ominózus jelenetet kommentálva Križan Tibor, a győztesek edzője. A Kisfalud egyébként nemcsak a pontoktól, hanem a listavezető pozíciójától is búcsúzni kényszerült a párharc után. (ái)

Elfogytak a szentmáriaiak

Dvorianky. A tőketerebesi területi bajnokság 19. fordulójának érdekessége, hogy idő előtt fejeződött be a Dvo-rianky–Svätá Mária összecsapás. Történt ugyanis, hogy 4:0-ás hazai vezetésénél „elfogytak” a vendégek játékosai. Pontosabban hét alá csökkent a szentmáriaiak létszáma. „A vendégcsapat csupán hét futballistával lépett pályára. Várták ugyan a társakat is, akiknek egy újabb személygépkocsival kellett volna a helyszínre érkezniük. Négy nullás hazai vezetésnél megsérült a szentmáriaiak kapusa, a játékvezető a szabályok értelmében véget vetett a találkozónak. Aligha lehet kétséges, hogy a jegyzőkönyvbe a meccs lefújásának pillanatában nyilvántartott eredmény, vagyis a 4:0 kerül” – nyilatkozta lapunknak a focistafogyatkozásról Gabriel Gojdič, a Tőketerebesi Területi Futballszövetség titkára. (ái)

Focipályáról a menyegzőbe

Bős. Rendhagyó módon, ezúttal szombaton fogadták soros ellenfelüket a nyugat-szlovákiai IV. liga délkeleti csoportjában futballozó bősiek. A játéknapot csapatkapitányuk, Liszkay Péter miatt vitték korábbra. A csallóköziek védője ugyanis április 30-án mondta ki a boldogító igent szíve választottjának, a bélvattai Balla Henriettának. A bősi katolikus templomban lezajlott szertartást követően a csapat tagjai, beleértve a sérülteket is, s élükön edzőjükkel, Dušan Ábrahámmal a csallóközi nagyközség művelődési házának nagytermében szórakoztak. A legkitartóbbak kivilágos kivirradtig. Jó hangulatukat csak tetézte a negyediek elleni 3:0-ás győzelmük. (ái)