GYÚJTÓPONTBAN

Nyeretlen királyhelmeciek
A második fordulóban sem sikerült megízlelni a győzelem ízét a III. ligában az újonc királyhelmecieknek, ugyanis 4:1-es vereséget szenvedtek a szintén újonc Barca otthonában. Pedig a Prešov B elleni 1:1-es nyitómérkőzés bizakodásra adhatott okot.

A második fordulóban sem sikerült megízlelni a győzelem ízét a III. ligában az újonc királyhelmecieknek, ugyanis 4:1-es vereséget szenvedtek a szintén újonc Barca otthonában. Pedig a Prešov B elleni 1:1-es nyitómérkőzés bizakodásra adhatott okot. „Az osztály legerősebb csapata elleni döntetlent egyértelműen bravúrnak tekintjük. Kár, hogy ezt nem sikerült megismételnünk vasárnap Barcán” – fogalmazott Berta Sándor klubelnök. Vajon miért szaladtak bele egy nagyarányú vereségbe a bodrogköziek? „A játékosok felelőtlen hozzáállása miatt. Nem titkoljuk, szezon előtt mérlegeltük, elinduljunk-e a III. ligában, hiszen sem megfelelő anyagi hátterünk, sem erős játékoskeretünk nincs hozzá. Nekivágtunk. Minden tudásunkat latba vetve az eredményes helytállásra kell törekednünk” – adta közre a terveket a tisztségviselő. Javításra és bizonyításra e hét végén hazai környezetben a kassai Lokomotíva elleni összecsapáson kínálkozik újabb lehetőség. (up)

Teniszező ajnácskőiek?

Nem kezdtek el teniszezni foci helyett az ajnácskői labdarúgók. Még akkor sem, ha az őszi idénynyitón a Poniky otthonában elért 6:4-es sikerük inkább a teniszpályák eredményjelzőjét juttatja eszünkbe. Ha valakinek még ez a nem mindennapi végeredmény se lenne elég a csodálkozásra, fussa végig a mérkőzés alakulását. Az elején 0:2 a vendégeknek, majd egyenlítenek a hazaiak (2:2). Szünet után négy perc alatt újabb kettővel húznak el az ajnácskőiek (2:4), hogy nem sokkal később a vendéglátók két perc leforgása alatt megint egalizálják az állást (4:4). „Szerencsére nekünk még volt időnk rúgni két gólt (4:6), a hazaiak már képtelenek voltak válaszolni” – adja közre élményeit mosolyogva Tóth Tamás, az ajnácskőiek klubelnöke. Érdekesnek találtuk, hogy a hat gólt öt különböző játékos érte el, csak Ruszó Bélának sikerült a duplázás. (up)

Emlékezetes búcsú Šoporňán

Nem minden nap lát az ember futballmeccsen 90 perc alatt nyolc gólt. Negyvenöt perc alatt hatot meg pláne nem. De hogy mind a hatot egy csapat rúgja, az már valóban ritkaság. Még alacsonyabb osztályokban is. Pedig a felsőszeliek ezt a nem mindennapi tettet hajtották végre vasárnap: 1:1-es félidő után rúgtak még hat gólt, és saját otthonában alázták meg csúnyán (búcsú napján!) a Šoporňa együttesét. „Az első félidőben kiegyenlített volt a játék. Fordulás után azonban gyorsan szereztünk még két gólt, ezt követően a hazaiak teljesen összeomlottak, alig tanúsítottak ellenállást” – kommentálta a sikert Bedecs János, a felsőszeliek klubelnöke, aki nem tagadja, magasra tették ezzel a győzelemmel a mércét, de a céljuk amúgy is az első három hely egyikének a megszerzése volt. (up)