Futó fejesgólja döntött

Szenc. Értékes győzelmet arattak a szenciek a III. liga pozsonyi csoportjának legutóbbi fordulójában a mezőny jó képességű ligetfalui újonca elleni mérkőzésen. A párharcot követően egyébként helyet cserélt a két rivális a tabella élmezőnyében.

Szenc. Értékes győzelmet arattak a szenciek a III. liga pozsonyi csoportjának legutóbbi fordulójában a mezőny jó képességű ligetfalui újonca elleni mérkőzésen. A párharcot követően egyébként helyet cserélt a két rivális a tabella élmezőnyében. A színvonalas, izgalmas találkozó mindvégig a vendéglátók mezőnyfölényének jegyében zajlott. A 21. percben Štelár átadása után Mucha csípős lövését védte jó érzékkel Kostolanský, a fővárosiak kapusa. Hét perc elteltével azonban már ő sem tudta megakadályozni a hazaiakat a gólszerzésben. Radašovský jól időzített beadására Futó érkezett, s fejjel a hálóba bólintotta a labdát. Röviddel az első félidő befejezése előtt Gubančok faképnél hagyta a szenciek védőit, egyedül robogott kapura, ám lövése célt tévesztett. Fordulás után a mezőny legjobbja, Kostolanský ujjheggyel kapufára tolta Radašovský léc alá tartó bombáját. A vendégkapus a 65. percben is remekelt Radašovský gólveszélyes fejesénél. A folytatásban Mucha, Petrovič és Futó növelhette volna a vendéglátók előnyét, az eredmény azonban már nem változott. A játék képe alapján megérdemelten szereztek három pontot a szenciek. SFM SENEC–MŠK ISKRA PETRŽALKA 1:0 (1:0). Gólszerző: Futó (28.). Sárga lap: Hadvin, Jendek (mindkettő Petržalka). Játékvezető: Mydlárik, 120 néző. SFM SENEC: Vencel–Fiľak (76. Kocian), Čambal, Novák, Petrovič–Poór, Štelár (88. Krajčovič), Mucha, Radašovský–Futó (84. Orlík), Kopriva. (am)