Folytatódott a kudarcsorozat

Komárom. Továbbra is nyeretlenek tavasszal a III. liga nyugat-szlovákiai csoportjában futballozó komáromiak, akik a jubileum jegyében sem voltak képesek győzelemmel kiengesztelni csalódott szurkolóikat.

Szombaton hazai pályán folytatódott a komáromiak (világos mezben) tavaszi mélyrepüléseMilan Drozd felvétele)A KFC Majorka, mely egyébként április végén ünnepelte megalakulása 105. évfordulóját, előbb hétközi mérkőzésen szenvedett 0:1-es vereséget a Nemšová csapatától, majd a szombati folytatásban kapott ki 0:2-re a Bánovce együttesétől. A hervadozó „violák” legutóbbi kudarcát már csak a leghűségesebb drukkerek – szám szerint nyolcvanan – látták. Az első félidőben jobbára a két tizenhatos között zajlott a játék, alig forogtak veszélyben a kapuk. Csupán egyetlen momentum érdemel említést: a 28. percben Slovák a komáromi kapufát találta telibe. A hazaiak viszont még a góllal kecsegtető helyzetig sem jutottak el. Fordulás után rákapcsoltak a vendéglátók. Igyekezetük azonban eredménytelennek bizonyult. Balszerencséjükre Kamendy lövése a kapufán csattant. A jobb erőnléttel rendelkező, összeszokottabb csapat benyomását keltő vendégek a második félidő közepén hat perc leforgása alatt mattot adtak a Tot-legénységnek. A 69. percben Jurčík lövését Tóth, a KFC kapusa ugyan a mezőnybe ütötte, Filín azonban résen volt, és közelről a hálóba célzott. A 75. percben Stano húzott el a labdával a jobb oldalon, beadását Valach fejjel küldte kapura, a labdát azonban a gólvonalról Kolieska préselte a hazaiak hálójába. A komáromiak a végjátékban a becsületgól megszerzésére összpontosítottak, ám erejükből még a szépítő találat megszerzésére sem futotta. Megérdemelten zsákmányoltak három pontot a vendégek a Duna-parti együttes pályáján, melynek mezét a zömmel hazai nevelésű fiatal tehetségek viselik.

KOMÁRNO–BÁNOVCE 0:2 (0:0). Gólok: Filín (69.), Kolieska (75.). Sárga lap: Nagy J., ill. Jurčák, Jandák. Játékvezető: Frič, 80 néző. KFC Majorka: Tóth–Kökényesi, Kršteňanský (46. Agg), Sklenář, Podlucký, Bazenský, Kamendy, Nagy J., Kozáček, Bagin, Martin Kapusňák.