Egykapuzó buzitaiak

Buzita. Tegnap délután biztosan szereztek három pontot, javítottak gólarányt az első játékrészben egykapuzó buzitaiak a kelet-szlovákiai V. liga délkeleti csoportjának 13. fordulójában tegnap. Ha értékesítik ziccereiket, akár kétszámjegyű győzelmet is arathattak volna a gyengécske Strážske elleni összecsapáson.

Buzita. Tegnap délután biztosan szereztek három pontot, javítottak gólarányt az első játékrészben egykapuzó buzitaiak a kelet-szlovákiai V. liga délkeleti csoportjának 13. fordulójában tegnap. Ha értékesítik ziccereiket, akár kétszámjegyű győzelmet is arathattak volna a gyengécske Strážske elleni összecsapáson. Az első hazai gól a 20. percben került a jegyzőkönyvbe. Fazekas a jobb oldalon vezetett támadást, az ellenfél kapuja elé belőtt labdáját Riapoš mintaszerűen fejelte a hosszú sarokba. (1:0) Hét perc elteltével az ellenfél védőjéről lepattanó labdát Riapoš a kimozduló kapus mellett a hosszú sarokba gurította. (2:0) A 40. percben Palenčár a felezővonal tájékáról iramodott meg a labdával, két szép csellel tisztára játszotta magát, s mintegy húsz méterről leadott sistergő lövése a jobb alsó sarokban landolt. (3:0) Ebben a játékrészben további négy hazai gólhelyzet (Fazekas, Vlčej, Riapoš, Fifik) maradt kihasználatlanul. A félidei pihenő után a vendéglátók átengedték a kezdeményezést az ellenfélnek, ám a vendégek nem tudtak élni a lehetőséggel. Fedor, a buzitaiak kapusa két ízben is remekül hárított, ennek köszönhetően érintetlen maradt a hálója. A 60. percben az úgyszintén kétgólos Palenčár állította be a végeredményt, aki Riapoš átadásából húzott hasznot. A meccs hátralévő részében Riapoš mesteri szabadrúgása, valamint Palenčár és Spišák kimaradt ziccere ragadt meg a nézők emlékezetében. Az eredmény azonban már nem változott. BUZICA–STRÁŽSKE 4:0 (3:0). Gólok: Riapoš (20., 27.), Palenčár (40., 60.). Sárga lap: Hrabek (Strážske). Játékvezető: Redovjan, 150 néző. BUZICA: Fedor–Fazekas, Fifik, Marhevka–Herczeg, Šnír, Ďurko (75. Képes), Spišák–Palenčár, Vlčej (75. Demko), Riapoš. (mj)