Döntés a végjátékban

Reste. Elsősorban a küzdelem dominált a pályán, s a hazaiak szerencséjüknek is köszönhetik, hogy a végjátékban megszerezték a három pont sorsát eldöntő találatukat. Ebben kulcsszerepet játszott a resteiek cserejátékosa, aki a sérült Matulaj helyét foglalta el a második félidőben.

Reste. Elsősorban a küzdelem dominált a pályán, s a hazaiak szerencséjüknek is köszönhetik, hogy a végjátékban megszerezték a három pont sorsát eldöntő találatukat. Ebben kulcsszerepet játszott a resteiek cserejátékosa, aki a sérült Matulaj helyét foglalta el a második félidőben. Az első játékrészben felváltva forogtak veszélyben a kapuk. Mindkét csapat két-két ziccert puskázott el. A hazaiaknál előbb Tobák mondott csődöt. Egyedül tört kapura, ám a kimozduló vendégkapusba lőtte a labdát. Murňák pedig őrzőjét egy csellel lerázva nyolc méterről a kapu mellé célzott. Nemčíknek, a vendéglátók hálóőrének bravúros megmozdulása mentette meg a hazaiakat a góltól. Fordulás után sem változott a párharc forgatókönyve. Egyik kollektíva sem tudott tartós fölényt kiharcolni, a hálóba találni. Amikor már szinte mindenki elkönyvelte a pontosztozkodást, a 89. percben szögletrúgást végeztek el a hazaiak. A 11-es pont magassában álló Vaško ügyesen ismerte fel a lehetőséget, a hálóba emelte a labdát. Tettével cserejátékosból nyerőemberré lépett elő. REŠICA–ROŽŇAVA 1:0 (0:0). Gólszerző: Vaško (89.). Sárga lap: Matulaj, ill. Urbán. Játékvezető: Schlesinger, 160 néző. REŠICA: Nemčík–Sovič, Lucskay, Matulaj, (55. Vaško), Lendacký, Danko, Brunácky, Fedor (46. Nagy), Tobák, Murňák, Greškovič. ROŽŇAVA: Hegedűs–Gallo, Breuer, Erdőfalvi, Drobňák, Klinko, Urbán, Lőrinc, Milata, Milko, Bulik. (petrik)