Csalafinta bakaiak

Baka. A két egymást követő vereség után érezhetően csökkent a bakai szurkolók érdeklődése a Szaban-legénység produkciója iránt. A nyitrai ČFK elleni párharcra ugyanis mindössze háromszázötven néző váltott jegyet.

A nyugat-szlovákiai IV. liga délkeleti csoportjának 8. fordulójában azonban hazai környezetben ismét jól játszottak és fölényesen nyertek a csallóköziek.

A nyitrai ČFK zömmel fiatal játékosai nem játszottak olyan alárendelt szerepet a Duna-partiak otthonában, mint ahogy azt a meccs eredménye sugallja. Nem álltak be védekezni, mindvégig bátran kezdeményeztek. Alighanem ez okozta vesztüket. A csalafinta vendéglátók ugyanis tőrbe csalták ellenfelüket. Átengedték a kezdeményezést a vendégeknek, elsősorban gyors kontrákból húztak hasznot. Ugyancsak említést érdemel a hazaiak kapusának kiváló teljesítménye, aki több ízben is gólveszélyes helyzetben tisztázott. Az első félóra végén Najman jobb oldalról a kapu elé ívelt, a jó ütemben felugró Turza a hálóba fejelte a labdát. Négy perc elteltével ismét Turza volt elemében. Két védőn hámozta át magát, majd a kapust is kicselezve a hálóba gurított. Félidei pihenő után a hazaiak jobbhátvédje, Pozor volt eredményes az 53. percben. A játékos elhúzott a labdával a jobb oldalon, egészen az ötös sarkáig jutott, onnét a kapus lába mellett a rövid sarokba célzott. A 61. percben Ďuriš 16 méterről a bal alsó saroba durrantott. A nyitraiak nem rezignáltak, becsületgóljukat a 87. percben Kovan szerezte, aki a kapusról kipattant labdát közelről a hálóba pofozta. A párharc egyébként rendkívül sportszerű légkörben zajlott. Az egyetlen sárga lapot a kétgólos Turza kapta, aki egyik találatát követően örömében „vetkőzni” kezdett.

BAKA–ČFK NITRA 4:1 (2:0). Gólok: Turza (30., és 34.), Pozor (53.), Ďuriš (61.), ill. Kovan (87.). Sárga lap: Turza. Játékvezető: Janas, 350 néző. A hazaiak összeállítása: Mautner–Pozor, Soós Tivadar, Soós Tamás (67. Tóth Ferenc), Matus–Berényi, Ďuriš, Najman, Molnár Krisztián (62. Soós Tibor)–Turza, Oravec (70. Zima). (si)