Bősi diadal a csallóközi rangadón

Bős. A nyugat-szlovákiai IV. liga délkeleti csoportjának csallóközi rangadóján a két szomszédvár csatája zajlott tegnap délután a bősi futballpályán. A végeken kullogó, egykor szebb napokat megélt hazaiak a tabella 2. helyén tanyázó, tavaszelőn száz százalékos teljesítménnyel büszkélkedő bakaiakat fogadták.

A csallóköziek küzdelmes rangadóját a bősiek (sötét mezben) nyertékSomogyi Tibor felvételeA mérkőzés tétjének megfelelően sok volt a pontatlanság, az eladott labda. Görcsösen, idegesen küzdöttek a két csapat labdarúgói. A vendéglátók a legerősebb összeállításban léptek pályára. Ezúttal már szóhoz juthatott a lévaiaktól leigazolt, eddig eltiltás miatt kényszerpihenőre szorult Hlaváček, és a lábát fájlaló Molnár László is vállalta a játékot. Már a presztízscsata elején megnyugodhattak volna a vendéglátók. Az 5. percben Hlaváček vezette szélen a labdát, jól időzített beadását Kozmér lekezelte, a második vonalból érkező Baják elé tálalt, aki habozás nélkül mintegy 14 méterről a jobb alsó sarokba célzott. A 35. percben egyenlíthettek volna a vendégek, ám Turza rosszul kezelte le a labdát, odalett a góllal kecsegtető lehetőség. A 41. percben a bősiek növelhették volna előnyüket. Kvačkaj centerét az őrző nélkül maradt Molnár a kapusba fejelte. Fordulás után is jobbára a két tizenhatos között zajlott a játék. A 60. percben Illés mintegy húsz méterről leadott lövése a felső léc felett süvített el. A 64. percben Katona a védők gyűrűjéből kimozduló Kozmér elé tálalt, akit Mautner az ötösön szabálytalanul szerelt. Bachratý játékvezető habozás nélkül 11-est ítélt. A büntetőt Illés higgadtan értékesítette. A bakaiak cserékkel igyekeztek javítani eredményességükön, ám ezúttal gólképtelennek bizonyultak. A hazaiak is cseréltek. A kispadról pályára küldött Antal tovább növelhette volna a bősiek vezetését, ám néhány perc leforgása alatt kétszer is ziccert hibázott. A 85. percben a kapufát találta telibe. A 88. percben előbb a kapusba lőtte a labdát, a visszapattanót pedig fölé durrantotta. A meccs végén a hazai szurkolók nagy tapssal jutalmazták a bősiek győzelmét, mellyel véget vetettek tavaszi nyeretlenségi, egyben pedig a jó képességű vendégek nyeretlenségi sorozatának.

GABČĺKOVO–BAKA 2:0 (1:0). Gólok: Baják (5.), Illés (65. – 11-esből). Sárga lap: Liszkay, ill. Németh. Játékvezető: Bachratý, 500 néző. GABČĺKOVO: Izsmán–Nagy Péter, Liszkay, Illés, Baják, Sasko, Kvačkaj, Katona (62. Antal), Hlaváčik (Pék), Kozmér, Molnár László (80. Csiba). BAKA: Mautner–Soós Teodor, Matus, Pozor, Kovács (46. Szakál), Najman, Soós Eduárd, Németh (66. Hicner), Molnár Krisztián (52. Soós Tibor), Turza, Oravec.