Komárom. Az első negyedév bűnözési és baleseti statisztikáját ismertette a közelmúltban Miroslav Adamík, a Komáromi Járási Rendőrkapitányság azóta leváltott igazgatója.
Bejelentés nélkül nincs nyomozás
Az év első három hónapjában a járás területén összesen 380 bűncselekmény történt (2004 azonos időszakában 434 eset), ebből 172-t (tavaly 183-at) sikerült felderíteni. Az esetek egyharmada vagyon elleni bűncselekmény volt, ami az igazgató szerint a lakosság romló szociális helyzetével is magyarázható. „A tolvajok nem válogatnak, szinte mindent ellopnak, az öntözőberendezések elosztóitól kezdve a vasúti sínek fémalapzatán keresztül a Matica-székház feliratáig – mondta. – A városi rendőrökkel közösen végzett, gyakoribb járőrözésnek köszönhetően a komáromi II-es lakótelepen sikerült visszaszorítani a bűnözést, viszont a belvárosban növekedett az esetek száma.”
Az értékelt három hónap alatt húsz rablótámadás történt, közülük 11-et sikerült felderíteni, a tavaly hasonló időszakban 14 esetből hatot.
Egy gyilkosság ügyében is nyomoz a rendőrség. Az erőszakos bűncselekmények struktúrája az elmúlt évhez képest nem változott, testi sértés, családon belüli erőszak, rablás és zsarolás is előfordult. „A családon belüli erőszakkal kapcsolatban felhívnám a figyelmet arra, hogy a rendőrség csak konkrét bejelentés alapján kezdhet nyomozást – mondta az igazgató. – Ha valakinek tudomása van ilyen esetről, akár névtelenül is, de tegyen bejelentést.”
Április 18-ig 14 gépkocsit loptak el a járás területén, ebből hármat sikerült megtalálni. Tavaly három hónap alatt 16 autólopás történt és 7 esetben bukkantak az elkövetők nyomára. A márkák közül a Seat volt a legkelendőbb, de az elkövetők eltulajdonítottak Audit, Zsigulit, Octaviát, Škoda 120-ast és BMW-t is. A legtöbb gépkocsilopás szerdáról csütörtökre virradóra történt.
Április 18-ig 202 baleset történt a járás útjain, két halálos kimenetelű, 11-en súlyos, 37-en könynyebb sérülést szenvedtek. A tavalyi adatok ugyanebben a sorrendben: 207/4/15/41. Az anyagi kár 16,5 millió korona, ami 1,8 millióval kisebb a tavalyinál. A baleset leggyakoribb okai között a járművezető alapvető kötelességeinek elmulasztása, a gyorshajtás, az elsőbbségadás elmulasztása és az útviszonyoknak nem megfelelő vezetési mód szerepel. A balesetet előidéző gépkocsivezetők közül öten fogyasztottak alkoholt. Kerékpárosok 9, gyalogosok 7 esetben okoztak balesetet.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.