Bakai diadal a tavaszi nyitányon

Zselíz. Új vezetőség, új edző, új remények. Ezzel a mondattal jellemezhető legtalálóbban az idénynyitót megelőző hangulat Zselízen. Elszántságból, küzdenitudásból ugyan jelesre vizsgáztak a hazaiak, a győzelmet mégis a rutinosabb csallóköziek szerezték meg szombat délután.

Idegenbeli győzelemmel kezdték a tavaszi idényt a bakaiak (sötét mezben) Somogyi Tibor felvételeA vendéglátók kezdtek jobban. A 3. percben Černý szabadrúgását hárította jó érzékkel Mautner, a vendégek kapusa. Hét perccel később Barecz L. lövése süvített el a léc fölött. A bakaiak az első negyedóra végén szerezhettek volna vezetést, ám a védők gyűrűjéből kapura törő Najman a zselízi kapus lábát találta telibe. A 38. percben kerültek hátrányba a vendéglátók: Berényi jól időzített átadásából Turza húzott hasznot. Két perc elteltével Révay ívelt szabadrúgására Barát érkezett, lövését a kapu torkából Soós Teodor vágta a mezőnybe. Fordulás után ismét a hazaiak percei következtek. Az 50. percben Černý lövésénél ismét Mautner jeleskedett. Az 57. percben a hazai védelem megingását Oravec góllal büntette. A találatot követően Turza küldhette volna padlóra a megroggyant hazaiakat, ám elpuskázta a góllal kecsegtető helyzetet. A kétgólos hátrányba került hazaiak mindent egy lapra tettek fel. Kinyitottak, elszántan rohamoztak. A 62. percben a szemfüles Černý hozta vissza elszállni látszó reményeiket. A hajrában egyenlíthettek volna, Lehocky fejese azonban a kapu mellé szállt. A mérkőzés lefolyását összegezve elmondhatjuk, a mezőnyfölényben játszó hazaiaktól (szögletarány 13:6) ezúttal elpártolt a szerencse.

ŽELIEZOVCE–BAKA 1:2 (0:1). Gólok: Turza (38.), Oravec (57.), ill. Černý (62.). Sárga lap: Čvirik, ill. Kováč. Játékvezető: Lauko, 200 néző.

ŽELIEZOVCE: Barecz N.–Barát, Zima, Gábriš, Rotík, Černý, Juraj Tóth, Barecz L., Čvirik, Révay, Hegedűs (Lehocky). BAKA: Mautner–Berényi, Kovács (Tóth Ferenc), Soós Teodor, Matus, Pozor, Molnár (Soós Tibor), Najman, Turza, Soós Eduárd (Németh), Oravec

EDZŐI VÉLEMÉNYEK

František Bielik (Želiezovce): „A mezőnyben sikerült lépést tartanunk a tabella élvonalában tanyázó csallóköziekkel. Sajnos mezőnyfölényünket képtelenek voltunk kihasználni. Küzdenitudásból jelesre vizsgáztak védenceim. A szerencsésebb bakaiaknak a minimumból sikerült tőkét kovácsolniuk ma délután.”

Csiba Alfréd (Baka, segédedző): „Kétgólos vezetésünknél az 59. percben Turza százszázalékos ziccert hibázott. Ezzel magunknak tettük nehézzé a találkozó hajráját. Ezúttal adósak maradtunk a tetszetős kombinációkkal, az összjátékba sok hiba csúszott. Egy pontra mindenképpen rászolgáltunk. Szerencsénkre három lett belőle.”