Az ügyészséghez fordult a nagykaposi hivatalvezető

<p>Nagykapos. Az Ung-vidéki település városi hivatalának vezetője azzal a kéréssel fordult a Nagymihályi Járási Ügyészséghez, hogy az vizsgálja meg a nagykaposi önkormányzati képviselők díjazásáról tavaly decemberben született határozat törvényességét.</p>

LECZO ZOLTÁN

A 2014-es választásokon mandátumot szerzett nagykaposi önkormányzati képviselők egyik első intézkedése az volt, hogy a december 8-i ülésen 200 eurós havi fizetést szavaztak meg a testület tagjai számára. Ifj. Gyimesi György hivatalvezető lapunknak elmondta, a javaslattal, hogy a képviselők bérezését szabályozó dokumentumról szavazzanak, Barkó Attila, az MKP színeiben mandátumot nyert képviselő már a beiktatást követő első tanácskozáson előállt, de akkor erről a testület nem szavazott. A polgármesterhez eljuttatott szabályozás szerint a nagykaposi képviselők havonta Boczán Ferenc (Híd) alpolgármester 2026 eurós bérének 10 százalékát kapták volna fizetésként, a polgári esketéseket végző városatyák alkalmanként 10 euró juttatásra lettek volna jogosultak, a szakbizottságok elnöke félévenként 150, az alelnök pedig 75 eurós jutalomra tarthatott volna igényt. A bizottságokban és a tanácsadó szervezetekben tevékenykedő képviselők ugyanezen időszakra a testületek elnökének javaslatára 70 eurós jutalmat kaphattak volna. Mivel a hivatalvezető álláspontja szerint ez a szabályozás több pontban sem felelt meg a hatályos törvényeknek, a javaslattevőt új tervezet benyújtására kérték.

A decemberi ülésen a Mihók Gábor (MKP) és a Barkó Attila (MKP) által előterjesztett szabályozás szerint a nagykaposi képviselők ezentúl havonta 200 euró juttatásra jogosultak, a szakbizottsági elnökök pedig 20 eurót kapnak tanácskozásonként. Ifj. Gyimesi György elmondta, azt, hogy az új szabályozás – álláspontja szerint – nem felel meg a hatályos törvényeknek, már a decemberi ülésen jelezte, ám mivel a testület ennek ellenére elfogadta az előterjesztést, nem maradt más választása, mint hogy az ügyészség segítségét kérje. A hivatalvezető tájékoztatása alapján a jogszabályok szerint a képviselőknek havi járulékot nem lehet úgy megszavazni, hogy ugyanakkor ne határoznák meg azt, hogy a díj milyen konkrét feladatokért járna, illetve annak összegét ne tennék függővé a munkavégzésre fordított időtől. Nem világos számára az sem, hogy ha az önkormányzat nem ülésezik havonta, akkor milyen jogcímen járna a testület tagjainak ez a munkadíj. Illetve azt is kivitelezhetetlennek tartja, hogy az ülésről igazolatlanul távol maradó képviselő fizetését úgy fizessék ki az előre meghatározott időpontban, hogy az, hogy az illető nem volt jogosult a díjra, csak a kifizetést követően derül ki.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?