Az iskolai inklúzió állt a nagy létszámú továbbképzés fókuszában

Több mint száz pedagógus vett részt a nyárasdi továbbképzésen (Forrás: Dunaszerdahelyi Pedagógustámogató Központ)
Nyárasd |

A Nyárasdi Alapiskola adott otthont a több mint 100 fős pedagógus-továbbképzésnek, ahol az előadások mellett hat tanteremben különféle workshopokon vehettek részt az érdeklődők. Az egynapos rendezvényen az inklúzív nevelést járták körbe.

A Dunaszerdahelyi Regionális Pedagógustámogató Központ szervezésében megvalósuló programon a járás tanárai vettek részt. A nagyszabású szakmai találkozón több előadást hallgathattak végig a témában, de számos gyakorlati tanáccsal is gazdagodtak. 

Az inklúzió a fókuszban

A megnyitón Török Tamás, az intézmény igazgatója mutatta be a nyárasdi alapiskolát, de jelen volt Decsi Katalin, a Dunaszerdahelyi Regionális Pedagógustámogató Központ igazgatója is. Ez az iskola is csatlakozott az új Állami Oktatási Program korábbi bevezetéséhez.  A két tematikus blokkra épülő szakmai napon a délelőtt folyamán ötféle workshop közül választhattak a pedagógusok. Szó volt a sajátos nevelési igényű gyermekek megsegítéséről, a tanári jólétről, az osztálytermi támogatásról, a hiperaktivitásról és figyelemzavarról (ADHD), valamint magáról az inklúzió fogalmáról. 

Délutáni átfogó előadás keretében az inklúzív és adaptív-elfogadó szemléletet járták körbe, majd további workshopok következtek, ahol a délelőtti témák mellett a személyiséggel összefüggő konfliktusokról és a beszélgetés művészetéről is értekeztek. A foglalkozásokat gyakorlott szakemberek, mentorok, vezették, akiktől a pedagógusok kérdezhettek is. Jelen volt Radványi Adél, Lánczos Andrea, Miklós Bernadett, Lancz Mónika, Sáska Nagy Ildikó, Szabó Csilla, valamint Kovács Erika. 

Örömteli meglepetés volt, hogy öt órakor, a továbbképzés végeztével a pedagógusok mosollyal az arcukon hagyták el az épületet, ami a mi szakmánkban ilyenkor délután ritka, addigra már lemerülünk. Egy nagyon lelkes csapat jött össze és a képzést is hasznosnak tartották

 – osztotta meg lapunkkal Decsi Katalin.

Együtt gondolkodás

A komáromi székhelyű Innovatív Oktatásért Központ által alapított Dunaszerdahelyi Regionális Pedagógustámogató Központ még két hasonló tematikus napot szervez ebben a tanévben. Az egyik a digitalizáció, a másikat pedig az úgynevezett „új didaktika” témakörére épül, ahol a legújabb oktatási módszereket járják majd körül. 

Mentorként gyakran látogatjuk az iskolákat, hogy specifikus szakmai támogatást nyújtsunk a helyi tantestületeknek. Mentoráljuk az intézményvezetőket és a kollégákat is. Igyekszünk arra is megtanítani őket, hogy hogyan gondolkodjanak, alkossanak valamit együtt. Ennek a képzésnek az a célja, hogy kialakítsanak egy nem direktív, azaz nem utasításokon alapuló rendszert. Szeretnénk, ha megtanulnák, hogyan lehet valamit együtt létrehozni, tervezni és alkotni. Ideális esetben akár a szülőkkel közösen

 – taglalta a központ célkitűzéseit Decsi Katalin. Elmondta, hogy ők maguk is még tanulják ezt a módszert, ám ezzel a kidolgozott módszertannal, a konstruktív együtt gondolkodással, a tantestületek valóban képesek lehetnek arra, hogy egy közösségként működjenek.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?