A vendéglátók elfáradtak a hajrára

A várakozásnak megfelelően a feljutásra pályázó tallósiak háromgólos győzelmet arattak az újonc vezekényiek otthonában a galántai területi bajnokság I. osztályának szombati találkozóján. A favorit egyébkén csupán a hajrában kerekedett felül.

A hepehupás, rossz talajú pálya mindkét csapat játékosainak komoly gondot okozott, sok volt az eladott labda, ezért folyamatos játék nem alakulhatott ki. Sajnos, mindkét oldalon egy-egy futballista bokasérülés miatt idő előtt fejezte be a találkozót.

Az első félórában valamivel többet kezdeményeztek az igen elszánt vezekényiek, akik már a meccs elején vezetést szerezhettek volna, ám Molnár 5 méterről pontatlanul célzott. A házigazdák következő ziccerét is ő puskázta el, 15 m-es erős lövése alig kerülte el a kaput. A 25 percben aztán megszerezte a vezetést az újonc: Czibula látványos egyéni akciót követően lőtt a hálóba. A gól után rákapcsoltak a tallósiak, és egyre gyakrabban veszélyeztették a vendéglátók kapuját. A 40. percben bizonytalankodtak a hazai védők, amit ügyesen kihasznált a szemfüles Hromada.

Fordulás után tovább erősödtek a tallósi rohamok, s a 65. percben Hagony parádés fejesgólja után már csak egy csapat volt a pályán, a nagy esélyes vendéggárda. A hajrában teljesen összeroppant az újonc, s gyors egymásutánban kétszer is kapitulált.

Nehezen lendültek bele a tallósiak, akiket egy kicsit megzavart a vezekényiek gólja. Talán jóval izgalmasabb lett volna az összecsapás, ha a szünet előtt nem sikerül kiegyenlíteniük a vendégeknek. A második félidőben már nem fért kétség ahhoz, melyik csapat a jobb.

VOZOKANY–TOMAŠĺKOVO 1:4 (1:1). Góllövők: Czibula (25.), illetve Hromada (40.), Hagony (65.), Török (84.), Puskás (88.). Játékvezető: Rapand; 350 néző, VOZOKANY: Farkas–Bartal, Karika, Manek, Hobot S. (46. Gurabi)–Radványi, Burián, Šuták, Izsóf (50. Hobot S.)–Molnár, Czibula.

TOMAŠĺKOVO: Nagy–Sárkány, Kapko, Hagony, Horváth F.–Puskás, Szüllő, Szilvási, Albert (52. Horváth T.)–Králik, Hromada (48. Török). (zsi)

EDZŐI VÉLEMÉNYEK

Sárközi László (Vozokany): „Az első félidőben jól játszottunk, s ha a két ziccer közül egyet kihasználunk, akkor egészen biztos, minden másként alakul. A végén már nem tudtuk tartani a lépést a jóval tapasztaltabb tallósiakkal.”

Ján Kapko (Tomašíkovo): „A játékosok legnagyobb ellenfele a rossz talajú pálya volt. Eltartott egy ideig, amíg hozzászoktunk a körülményekhez. Fordulás után már elképzeléseim szerint játszott a csapat, örülünk a győzelemnek.” (zsi)