Múlt szombaton rendezték meg a Nagymegyeri Horgászszervezet felnőtt versenyét (Forrás: Soóky Marián)
A legidősebb fogta a legnagyobb halat
A Nagymegyeri Horgászszervezet felnőtt évi horgászversenyét április 21-én, szombaton tartották a nagymegyeri bányatavon. A regisztráció reggel 6 órától kezdődött. 7.45-től kezdték etetni a halakat, majd 8 órakor indult a verseny, ami egészen 12 óráig tartott.
„Négy szektorra osztottuk fel a bányát, 4x20 versenyzőre. Minden szektort külön díjaztuk. Az első, a második és a harmadik helyezett is kapott elismerést. Az összfogásban pedig, aki súlyra a legtöbb halat fogta, ugyancsak a három első helyezettet díjaztuk”
– mondta el a Halasi Tibor, a Nagymegyeri Horgászszervezet elnöke. A versenyt két sporthorgász aktív segédletével rendezték meg, amibe többen is bekapcsolódtak. Az összesített versenyben az első helyezett 300 eurót, a második 200-at, a harmadik pedig 100 eurót nyert. Az idei versenynek 49 indulója volt, kevesebb hazai, nagymegyeri nevezővel, jóval többen érkeztek most a környező településekről. A nyárasdi horgászok közül 12-en eljöttek, de érkeztek még szilasiak, lakszakállasiak és ekecsiek. A felnőttek korosztálya vegyes volt, a huszonévesektől egészen a hetvenévesig voltak résztvevők.
„Szeghy László volt a legidősebb, ő fogta idén a legnagyobb halat, ami közel 10, pontosan 9,84 kilós volt. Nyereménye egy 12 órás belépőjegy lett az egyik közeli horgásztóra”
– részletezte az elnök
A versenyen nem volt még igazi a fogás, fogalmazott Halasi Tibor. A bányatavak ugyanis nem kifejezetten pontyozásra valóak. Ez egy kavicsbányató, ahol 25-27 méteres mélység is található, ami nem ideális a pontyok számára. Ennek ellenére 90 százalékban mégis csak pontyot telepítenek bele.
„Azért telepítünk javarészt pontyokat, mert nagyon jó ízű halat kapunk a végén. Miután lerakjuk őket, egy idő után a ponty annyira letisztul ebben a vízben, hogy egy finom ízű, minőségi hal lesz. A tóba szoktunk még nagy testű halakat is tenni, de 65 centi felett muszáj visszaengedni őket, ez a szabály”
– mondta el. Tavasszal összesen 30 mázsa halat telepítettek a nagymegyeri bányatóba, 20 mázsa K3-asat, ami háromnyaras pontyot jelent és 10 mázsa K2-es, kétnyarasat. Ősszel kerül majd bele legközelebb 40 mázsa K3-as ponty.
„Idén megfordítottuk a telepítés menetét. Korábban tavasszal szoktunk többet rakni bele, de gondjaink voltak a vízzel. Miután a mélysége miatt lassan melegszik fel, előfordult, hogy a halak sebesek lettek. Egy ichthiológussal és a tógazdával egyeztetve azt a tanácsot kaptuk, hogy próbáljunk meg ősszel többet telepíteni, tavasszal pedig kevesebbet, mert a halak ősszel már jobb kondícióban vannak. Tavasszal Magyarországról, Ravazdról szerezzük be őket, ősszel pedig Csicsóról”
– magyarázta el Halasi Tibor. Az áttelelés előtt, mielőtt elkezd lehűlni a víz, egyszer még alaposan megetetik az állományt, hogy a halak a hideg beállta előtt a szükséges zsírmennyiséget még magukra tudják szedni.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.