Az élelmiszerekért kifizetett összeg a családi költségvetésben nem éppen kis tételt jelent, épp ezért tárolásuknál is szenteljünk nekik kellő figyelmet. Az élelmiszer romlásának fő okai a különféle gombák és baktériumok, melyek a számukra ideális körülmények között – mint pl.
Ügyeljünk az élelmiszerekre!
Az élelmiszerekért kifizetett összeg a családi költségvetésben nem éppen kis tételt jelent, épp ezért tárolásuknál is szenteljünk nekik kellő figyelmet. Az élelmiszer romlásának fő okai a különféle gombák és baktériumok, melyek a számukra ideális körülmények között – mint pl. a nedvesség, megfelelő hőmérséklet, fény vagy sötétség – elszaporodnak. Épp ezért tudnunk kell, milyen védekezési módszerrel akadályozhatjuk meg őket ebben.
Liszt – a kényes élelmiszerek közé tartozik. Könnyen felveszi a nedvességet, idegen szagokat, és gyakran apró kártevők támadják meg. A lisztet szellős és száraz helyiségben tároljuk. A nedves környzetben tárolt liszt megkeményedik, az íze savanykás lesz. A meleg helyen tárolt liszt megsárgul és keserű lesz. A lisztet időnként átszitáljuk, ezzel megelőzzük a lisztférgek és a lisztmoly kikelését. A friss lisztet soha ne keverjük az öreggel!
Hüvelyesek – a borsót, a babot, a lencsét tárolás előtt mindig átválogatjuk, majd vászonzacskóba szórjuk. Hűvös helyre teszszük, időnként átellenőrizzük.
Zsírok – általában száraz, sötét helyiségben tároljuk. Arra ügyeljünk, hogy ne tegyük olyan élelmiszerek közelébe, melyeknek erős illatuk van, mert a zsírok könnyen átveszik az idegen szagokat. Ha a zsiradéknak fel van tüntetve a szavatossági ideje, azt pontosan tartsuk be. (res)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.