A lucfenyő (smrek) olcsó, és ennek van a legáthatóbb fenyőillata, amelyet nagyon jól kiemel a meggyújtott gyertya. Hátránya viszont, hogy nagyon hamar kezdi hullatni a tűleveleit. Ezt, sajnos, nem nagyon lehet elkerülni, kicsit lassítani viszont igen, ha vízzel teli befőttes üvegbe állítjuk.
Milyen fenyőfát vegyünk?
A normann fenyő (nordmannova jedľa) tartós, szép és drága fenyő. Elsősorban azért sláger, mert nem hullatja a tűleveleit, amelyek alig szúrnak és nem gyantásak.
Az ezüstfenyő (strieborný smrek) szép, elegáns, dús, viszont az ára is borsos – azért is, mert nagyon lassan nő. Kerttulajdonosnak érdemes gyökérrel, földlabdával vásárolni, a földlabdát beállítani egy nagy vödörbe és nedvesen tartani. A karácsony elmúltával és a díszek leszedése után ki kell tenni a hűvösre, a fagyok után pedig egész egyszerűen ki kell ültetni.
A fekete fenyőt (borovica čierna) nem sokan szeretik, pedig hálás: olcsó és nem hull a levele. Nehéz közülük kicsi, formás fát találni, sok a ritkás. A másik hátránya, hogy tetemes mennyiségű gyantát termel.
Az árusító helyeken a jegenyefenyő (jedľa) is előfordul. Első ránézésre a normannhoz hasonlít, az ágak nem egyenesek, többnyire vízszintesek.
Végezetül egy jó tanács: a fenyőfa vásárlásánál érdemes olyan üzletet keresni, ahol a fát meg is faragják – ez ugyanis otthon nagyon balesetveszélyes művelet. Igazán nem érdemes sürgősségi ügyeleten tölteni az egész karácsony estét.
Természetesen a csomagolást is praktikus igénybe venni, mert a fa így sokkal jobban szállítható. (mti)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.