London. Egy földradarral felszerelt kincskereső robot találta meg azt a hatalmas, egyelőre 10 milliárd dollár értékre becsült kincset Chile egyik szigetén, amelyről a minap adott hírt a világsajtó.
Kincskereső Artúrka
Szakértők szerint a „robot” elnevezés is valószínűleg enyhe túlzás, a hírek alapján Arturito inkább egy mobil érzékelő platformnak tűnik, hiszen gyakorlott kezelőnek is igen nehéz kiértékelni a föld mélyéből kapott képeket, nemhogy egy automatának.
Mindesetre a Wagner Technologies szerint a Chile partjaitól 660 kilométerre elterülő Robinson Crusoe szigeten minden idők legnagyobb kalózzsákmányát, fedezték fel, s a 800 hordóban rejlő kincsek értékét 10 milliárd dollárra becsülik, de konkurens szakértők kételkednek a felfedezés valódiságában.
A kincseket állítólag a 18. században temették el 15 méteres mélységben. Ezen a szigeten szenvedett hajótörést 1704-ben egy Alexander Selkirk nevű skót tengerész, akiről Daniel Defoe mintázta Robinson Crusoe című regényének főhősét. A legenda szerint 1715-ben egy Juan Esteban Ubilla-Echeverria nevű spanyol a szigeten mesés kincset ásott el, amelyet néhány évvel később egy Cornelius Webb nevű brit tengerész megtalált, kiásott és új helyre rejtett.
Fernando Uribe-Etcheverria, a Wagner Technologies ügyvédje szerint a világtörténelem legnagyobb kincsét találták meg. A kérdés csak az, hogy ha valóságosnak bizonyul a kincs, kié lesz: a chilei kormány első közelítésben magáénak tekinti az egészet. (mti)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.