Csak akkor vállalkozzunk gombagyűjtésre, ha a gyilkos galócát biztonsággal fel tudjuk ismerni. Törekedjünk alapfokú gombaismeret megszerzésére. (Ma már sok jó gombász könyv vásárolható, több alapfokú tanfolyam indul.)
2.
HASZNOS TANÁSZOK GOMBAGYŰJTŐKNEK
2. Minden alkalommal mutassuk meg a gyűjtött gombát gombaszakértőnek és csak az általuk ellenőrzött gombát fogyasszuk el. Ismerőseinknek is csak bevizsgált gombát ajándékozzunk. Az összes, gyűjtött mennyiséget vigyük el a szakértőhöz, ne csak egy-egy példányt!
3. Gombát mindig vesszőkosárba, illetve kisebb mennyiséget papírzacskóba gyűjtsünk, mert műanyag dobozban, nejlonzacskóban befülled és tönkre megy!
4. Az ismeretlen fajokat elkülönítve gyűjtsük!
5. Kerüljük a fehér lemezű, galléros, bocskoros gombák gyűjtését, mert ez a gyilkos galóca !
(Először mindig a gombalemez színét, állását kell megnézni, majd a tönköt egészben kell kiszedni a földből, hogy a gomba könnyen felismerhető legyen – ilyenkor jól látható a bocskor, gallér.) Aki csak kalapszín és nagyság szerint szedi a gombákat, az állandó veszélyben van.
6. Csak fiatal, egészséges gombát szedjünk le!
7. A földből ne tépjük, rángassuk ki a gombát, mindig éles késsel metsszük el a tönköt a földfelszín találkozásánál!
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.