A Columbia űrrepülőgép katasztrófáját követő vizsgálatsorozat előzetes összegzéseként a NASA e héten nyújtja át jelentését a független vizsgálóbizottságnak, melyben megállapítja: a startkor történt sérülést követően a legénység megmentésére gyakorlatilag nem volt lehetőség, a hét űrhajós halálra volt ítélve.
Elkészült a jelentés
A Columbia űrrepülőgép katasztrófáját követő vizsgálatsorozat előzetes összegzéseként a NASA e héten nyújtja át jelentését a független vizsgálóbizottságnak, melyben megállapítja: a startkor történt sérülést követően a legénység megmentésére gyakorlatilag nem volt lehetőség, a hét űrhajós halálra volt ítélve. A szakemberek olyan terveket készítenek, melyek segítségével a jövőben az űrben is elvégezhetőek lesznek a javítások. A jelentés számba veszi azokat a lépéseket, amelyek szóba jöhettek volna, ha idejében észlelik a károsodást, azaz hogy az űrrepülőgép nem lesz képes visszatérni a Földre. Ezek között szerepel például, hogy a Columbia megszabadulhatott volna minden fölösleges terhétől, beleértve a kísérleteket tartalmazó Spacehab modult, a felesleges üzemanyagot és számos, a leszállásnál nélkülözhető berendezést. Annyi bizonyos, hogy a Columbia katasztrófája kapcsán számos olyan megoldás, lehetőség került újra szóba, amelyet korábban elvetettek. A katasztrófából sokat kell tanulnia a NASA-nak, s ha tökéletes biztonságra egy 2 millió alkatrészből álló rendszer esetében nem is lehet törekedni, a kockázatot jelentősen csökkenteni kell. (origo.hu, nasa.gov)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.