Celluloid tárgyakat acetonnal ragaszthatunk legjobban, de használhatunk erre a célra ecetsavat vagy ecetétert is. A törött részeket benedvesítjük a folyadékkal, amitől megpuhulnak. Azután pontosan egymáshoz illesztjük őket, és a biztonság kedvéért fonállal összekötjük.
Celluloid
Celluloid tárgyakat acetonnal ragaszthatunk legjobban, de használhatunk erre a célra ecetsavat vagy ecetétert is. A törött részeket benedvesítjük a folyadékkal, amitől megpuhulnak. Azután pontosan egymáshoz illesztjük őket, és a biztonság kedvéért fonállal összekötjük. Néhány napig hagyjuk így érintetlenül heverni a megragasztott tárgyakat, mielőtt használatba vennénk.
Celluloidot fához úgy ragasztunk, hogy ecetéterrel bekenjük és valamilyen vékony anyagot (pl. organtint) ragasztunk hozzá. Ha megszáradt, közönséges enyvvel hozzáerősítjük a fához.
Az Ünnep kiadása, Budapest, 1936
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Korábbi cikkek a témában
2012. 08.19.
Brooklyn, 2006. december
2012. 08.19.
Fogyasztói hiszekegy
2012. 08.19.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.