(Forrás: Shutterstock)
A Google a nyilvánosság számára is elérhetővé teszi erősebb mesterséges intelligenciáját
![Google mesterséges intelligencia](/sites/default/files/styles/image_16_10_w400/public/lead_image/2025-02/google-ai.jpg.webp?itok=rs38Fqvi)
A technológiai óriás megerősíti stratégiáját a virtuális asszisztenst illetően.
A Google bejelentette, hogy globálisan elérhetővé tette legújabb és legerősebb mesterséges intelligenciamodelljét, a Gemini 2.0-t.
Ez a lépés része annak a szélesebb körű stratégiának, amelynek keretében a Google masszívan fektet be az úgynevezett AI-ügynökökbe – olyan fejlett modellekbe, amelyek a felhasználó kérésére képesek összetett, többlépcsős feladatok elvégzésére.
A következő generáció
A Google a Gemini 2.0-t 2024 decemberében tette elérhetővé a fejlesztők és tesztelők egy korlátozott csoportja számára, de mostantól a nagyközönség számára is elérhetővé vált.
A modellcsomag tartalmazza a nagy volumenű feladatokra optimalizált Gemini 2.0 Flash, valamint a programozásra tervezett Gemini 2.0 Pro Experimental modellt. A legolcsóbb változat a Flash-Lite, amely a legköltséghatékonyabb megoldást képviseli.
A Gemini Flash modell használatának költsége egymillió tokenenként tíz cent a szöveg-, kép- és videobemenetek esetében, míg a Flash-Lite ára 0,75 cent. A tokenek a feldolgozott adatok alapegységeit jelentik, amelyeket a modell a válaszok generálásához használ.
A legfejlettebb mesterségesintelligencia-rendszerekért folyó verseny nem korlátozódik a Google-ra. A Meta, az Amazon, a Microsoft, az OpenAI és az Anthropic is komoly befektetéseket eszközöl ezen a területen. Céljuk, hogy olyan mesterségesintelligencia-ügynököket fejlesszenek ki, amelyek képesek önállóan elvégezni összetett feladatokat, és ezáltal nagymértékben leegyszerűsíteni a felhasználók munkáját és mindennapi életét.
Kemény a verseny
Az Amazon által támogatott Anthropic startup 2024 októberében már bemutatta, hogy mesterségesintelligencia-ügynökei az emberekhez hasonlóan képesek számítógépeket irányítani – képesek felismerni a képernyő tartalmát, gombokra kattintani, űrlapokat kitölteni és akár valós időben feladatokat végrehajtani.
Az OpenAI nemrég mutatta be Operator nevű hasonló megoldását, amely automatizálja a nyaralások tervezését, az éttermi foglalásokat és az ételrendelést. A Google erre a trendre válaszolt a Deep Research nevű szolgáltatással, amely mesterségesintelligencia-asszisztensként működik komplex kutatási jelentések összeállításához.
A Google decemberben közölte, hogy AI-ügynökei képesek „többet megérteni a világról, több lépéssel előre gondolkodni és feladatokat végrehajtani a felhasználó nevében”.
Sundar Pichai vezérigazgató egy vállalati találkozón hangsúlyozta: „A történelemben egy vállalatnak nem kell elsőnek lennie, de a legjobb termékkel kell rendelkeznie a piacon.” Pontosan ez a Google stratégiája 2025-re. (trend.sk)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.