Több mint 28 ezer növényfajnak van gyógyhatása a világon

<p>A világon 28 187 növényfajt használnak gyógyításra, ám a hiányos dokumentáció miatt csak töredékük szerepel orvosi kutatásokban &ndash; derült ki a világhírű londoni Kew Királyi Botanikus Kert legfrissebb éves jelentéséből, amelyet csütörtökön tettek közzé.</p>

A gyógyhatásúnak tartott növények száma az előző évi átfogó kutatáshoz képest 59 százalékkal nőtt, a mértékadó orvosi publikációkban azonban csak 16 százalékukat említik – írta a Kew Gardens. A kutatók szerint óriási potenciál lehet a növényekben az olyan betegségek elleni harcban, mint a malária vagy a diabétesz. Az artemisinin, az egynyári üröm hatóanyaga és a kinin, a vörös kínafa kérgéből kivont hatóanyag a 2015-ben több mint 400 ezer ember halálát okozó malária elleni harc „egyik legfontosabb fegyvere” – olvasható a jelentésben.[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"276124","attributes":{"alt":"","author":"Képarchívum","class":"media-image","height":"480","title":"A bengáli bársonybab kilenc új faját fedezték fel, ezeket a Parkinson-kór gyógyításában hasznosítják","typeof":"foaf:Image","width":"323"}}]]A világ növényeinek helyzete (State of the World’s Plants) című tanulmány elkészítésében 12 ország 128 tudósa vett részt. Tavaly óta mintegy 1730 új növényfajt fedeztek fel, köztük a mucuna vagy bengáli bársonybab nevű kúszónövény kilenc új faját, amelyet a Parkinson-kór gyógyításában hasznosítanak. A kutyatejfélék családjába tartozó manióka egy változatának, a manihotnak öt új faját fedezték fel Brazíliában, „az új fajok javíthatják a maniókatermést, a jövő tápláléka válhat belőlük” – írták a Kew kutatói. A Kew hatalmas kertjei és több mint 8,5 millió darabot számláló botanikai gyűjteménye szerepel az UNESCO világörökségi listáján. (MTI)
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?