Arab főcímzenére chillei viseletbe öltözött fiatalember (Gad Elmaleh) érkezik Párizsba. Valami nem stimmel. Aztán a fiút egy templomba irányítják, ahol Leon atyától (Claude Brasseur) kér segítséget mint chillei politikai menekült.
Szívem csücske, Chouchou
Miután Chouchou mindenki előtt vállalja önmagát, felfedi traveszti voltát, felpörög a film. Eljutunk a traveszti lét és szórakozás sűrűjébe, a L’ Apokalypse bárba, s a rendező jó pár képet mutat a nőimitátorok show-jából. Chouchou sorsa mesésen alakul, vőlegényt is talál magának. Az egymásra találással a film átmegy valamiféle rózsaszínű operettbe, s várjuk, hogy a főhős felébred, s a festett bárányfelhőkből visszazökkenünk a realitás talajára. De nincs felébredés, nincs szürke hétköznapi valóság, csak a meseszép világ. Látszólag semmi nem áll Chouchou boldogságának az útjába, csak egy őrült pszichopata rendőrfelügyelő, aki nem tudni mi okból, a női ruhába öltözött férfit végigkergeti fél Párizson. Végül ez az akadály is elhárul, és a buli – szerelemmel, show-kkal és Leon atya áldásával – folytatódik a kifulladásig. A néző meg nehezen áll fel a székből a vége felirat után, mert teljesen ellazult, kikapcsolt, szellemileg-lelkileg regenerálódott a másfél óra alatt. Az algériai emigráns Merzak Allouache az intolerancia ellen humorral, könnyed bájjal harcoló filmet forgatott, amelynek hangulata, valósága – helyenkénti valószerűtlensége ellenére – mélyebbre vésődik a tudatunkba, mint a vígjátékoké szokott. Ha más nem is marad meg a filmből, csak az, hogy ilyen is van, már megérte megnézni. Mert közelebb kerülünk általa egy létező, ám kevésbé ismert világhoz.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.