<p>Ken Follett 1949. június 5-én született, a wales-i Cardiff-ban. Egyetemi tanulmányait Londonban végezte, ahol filozófia szakon diplomázott. A brit szerzőt thrillerjei és történelmi regényei tették népszerűvé.</p>
Ken Follet könyvei (videó)
Első nagy sikerét a Tű a szénakazalban című könyvével aratta, amelyből Donald Sutherland főszereplésével készítettek filmet 1981-ben. A Katedrális a szerző 23 kötete.
1989-ben publikálta A katedrális című művét. A regény egy 12. századi angliai városkában, Kingsbridge-ben játszódik. A történet a katedrális építése körül bonyolódik, amelyért a Benedek-rendi szerzetesek küzdenek szinte az egész világgal és még saját, féltékeny egyházukkal szemben is. Mindez egy polgárháború közepén, körülöttük vér, ármány és szerelem.
A könyv oldalain középkori világ kel életre, amely színes, mint egy festmény, és mozgalmas, mint egy jó film. Olvasása közben belemerülünk a háború borzalmaiba, átélhetjük a zsarnokok önkényeskedéseit, a kínzásokat, a gyilkosságokat és a szerzetesi élet keserveit.
A regény folytatására majd húsz évet kellett várni a rajongóknak. 2007-ben jelent meg Az idők végezetéig. Ugyanabban az angliai városban, Kingsbridge-ben játszódik a történet kétszáz évvel később, a 14. században. A szereplők a katedrális építőinek leszármazottjai, akik ugyanúgy küzdenek az élettel, mint elődeik.
A katedrális Ken Follett legnépszerűbb könyve, amelyből még 2o év után is évente 10.000 példányt adnak el világszerte. A kötet sikerét bizonyítja, hogy megjelenésekor 18 hétig vezette a New York Times bestseller listáját. Kanadában, Nagy- Britanniában és Olaszországban szintén elérte az első helyet, Németországban pedig hat évig volt a népszerűségi lista élén. (A szöveg és a videó forrása a freepress.hu)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.