Get Lucky a nyár slágere

<p>Úgy tűnik, egy 1993 óta működő duó adja a nyár vezető slágerét Európában. Furcsa ez, hiszen ritkán fordul elő, hogy egy formáció húsz évvel a megalakulása után új csúcsot hódítson meg. Igaz, a Daft Punk körül az elmúlt években nagy csend honolt. Visszatérő albumát 2008 óta készíti.</p>

PUHA JÓZSEF

A francia Daft Punk duó Pharrell Williams amerikai énekessel és az ugyancsak amerikai Chic zenekar gitárosával, Nile Rodgersszel készült diszkós, funkos Get Lucky című szerzeménye az Egyesült Királyságban április 19-én került forgalomba, s két nap alatt annyit értékesítettek belőle, hogy az április 14. és április 20. közti időszakot tükröző dallista harmadik helyére iratkozott fel. Ez hatalmas sikert vetített előre. A Get Lucky a múlt héten a várakozásnak megfelelően átvette a vezetést, április 21. és április 27. között 155 215 példány fogyott el belőle a brit piacon. Április 28. és május 4. között tovább nőtt iránta a kereslet, 163 384 példányban kelt el – ez idén a legtöbb egy hét alatt. A felvételt a jelenlegi állás szerint a héten sem győzik le.

A Daft Punk korábban a 2000-es One More Time című szerzeménnyel szerepelt a legmagasabban a brit rangsorban, a második helyig jutott. Thomas Bangalter és Guy-Manuel de Homem-Christo duója a hatodik francia a brit lista élén. Korábban négy szólózenész, Serge Gainsbourg, Charles Aznavour, Mr. Oizo és David Guetta, valamint a Modjo duó járta meg a legmagasabb pozíciót.

A formáció a Get Luckyval a mifelénk május 17-én megjelenő Random Access Memories című negyedik lemezét harangozza be, amelyen 2008 óta dolgozik. A zenészek szeme előtt eleinte csak annyi lebegett, hogy mást akarnak készíteni, mint eddig. Thomas a Rolling Stone magazinnak elmondta, ráébredtek, hogy emberekkel szeretnék megvalósítani azt, amit eddig gépekkel és szemplerekkel készítettek. Manapság mindenki minél robotosabbra akarja formázni az emberi hangot, ők viszont a lehető legemberibb robotdalolászást akarták rögzíteni. Az album tizenhárom szerzeménye közül mindössze kettőben játszik dobgép. Az elektronikus hangokhoz egy nagy moduláris szintetizátort használtak csak. Guy-Manuel elmondta, nem arról van szó, hogy nem tudnának őrült, futurisztikus zenét készíteni, de most a múltba akartak visszatérni. A Daft Punk a hetvenes–nyolcvanas évek túláradó, érzelmekkel nem spóroló élő zenéjéből merített ihletet, és valami hasonlót hozott létre. Egy hét múlva minden kiderül.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?