Befejeződött a könyvfesztivál

Budapest. Tegnap este befejeződött a 24. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál.

Budapest. Tegnap este befejeződött a 24. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál. A rendezvény idén is a magyar irodalom legjobbjai előtt tisztelgő Születésnapi Irodalmi Szalonnal zárult: a kerek születésnapjukat ünneplő jeles alkotók közül Lator Lászlót, Almási Miklóst, Kántor Lajost, Marék Veronikát, Győri Lászlót, Nádasdy Ádámot, Nógrádi Gábort, Csaplár Vilmost, Bán Magdát és Visky Andrást hívták meg a szervezők a Tarján Tamás vezette pódiumbeszélgetésre.

A Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése szerint több mint hatvanezren látogattak ki a Millenárisra a könyvfesztivál négy napja alatt, a legnagyobb tumultus szombaton alakult ki. A szervezők erre a napra időzítették a legtöbb külföldi vendég könyvbemutatóját és dedikálását, így aki testközelből volt kíváncsi kedvencére, ekkor látogatott ki a rendezvényre. Orhan Pamuk Nobel-díjas török író, a 24. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál díszvendége is szombaton dedikált. A világszerte népszerű szerzőt, akinek a legelső, 1982-es regénye, a Cevdet Bey és fiai erre az eseményre jelent meg először magyarul, már a 11-es kezdés előtt kilométer hosszan kígyózó sor várta. Szintén tömeg várakozott a kétkötetes önéletírással jelentkező Nádas Péter, a népszerű ifjúsági szerző, Böszörményi Gyula, Andrzej Sapkowski, Ignacy Karpowicz és Erlend Loe asztala előtt.

A magyar kiadók a könyvfesztivál alkalmából számos olyan szerzőt ismertettek meg a közönséggel, aki nemzetközi viszonylatban is jelentős visszhangot keltett. A rendezvényre jelent meg például David Szalay magyar származású kanadai-brit író tavaly Man Booker-díjra jelölt regénye, a Minden, ami férfi – a Kossuth Kiadónál megjelent könyv kilenc történetének főszereplői életük különböző stádiumaiban az otthonuktól távol próbálják megérteni, hogy mit jelent a 21. században férfiként élni.

Először kapott önálló standot a fesztiválon a kortárs magyar költészet. A hosszú idő után friss kötettel jelentkező Peer Krisztiánt, valamint Varró Dánielt és Jónás Tamást is felléptető kortárs verses stand programja tegnap a Hány szólamú a kánon? című műsorral zárult. A Jelenkor folyóirat kritikusok szavazatai alapján állította össze az elmúlt harminc év legjobb verseit és verseskönyveit, és a Szegő János által vezetett beszélgetés arról szólt, mit mutat meg és mit takar el egy ilyen lista. (MTI, ú)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?