A szabadság vihara

Ősszel kerül a magyar mozikba A szabadság vihara (Freedom’s Fury) című ’56-os dokumentumfilm, amelyet producerként, mások mellett, Quentin Tarantino jegyez – tájékoztatott a forgalmazó Best Hollywood.

Ősszel kerül a magyar mozikba A szabadság vihara (Freedom’s Fury) című ’56-os dokumentumfilm, amelyet producerként, mások mellett, Quentin Tarantino jegyez – tájékoztatott a forgalmazó Best Hollywood.

A film a magyar férfi vízilabda-válogatottnak az 1956-os melbourne-i olimpia elődöntőjében a szovjetek ellen aratott legendás győzelméről szól, egyszerre idézi fel ’56 októberének politikai környezetét és a magyar sport állandó sikerágának fényes pillanatát.

A 90 perces film, amely egy amerikai testvérpár, Colin Keith Gray és Megan Raney Aarons alkotása, „intenzív, felkavaró, felemelő moziélmény” – írta közleményben Köbli Norbert, a Best Hollywood moziforgalmazási igazgatója.

A filmet producerként Lucy Liu színésznő, a magyar származású Andrew G. Vajna és az amerikai független film fenegyereke, Quentin Tarantino jegyzi. Utóbbi hihetetlen lelkesedéssel fogadta a filmötletet, „minden idők legjobb el nem mesélt történetének” nevezte a sztorit. A film narrátora az olimpiai aranyérmes amerikai úszó, Mark Spitz.

Az 50 évvel ezelőtti „véres” vízilabda-meccset a szabadságharc szélesebb összefüggéseinek tükrében felelevenítő film a napokban debütált az Egyesült Államokban, a Robert de Niro alapította Tribeca Fesztiválon. A magyarországi bemutatót az iskolakezdéshez időzítették.

A szeptember 7-i premier néhány héttel megelőzi az évfordulós ünnepségeket, valamint Andrew G. Vajna Szabadság, szerelem című filmjének bemutatóját.

Andy Vajna magyar stábbal, magyar színészekkel és magyar helyszíneken forgatja alkotását, amely játékfilmes eszközökkel dolgozza fel az ’56-os vízilabdameccs történetét a forradalom környezetébe ágyazva.

Vajna – aki 1956-ban, 12 évesen vándorolt ki az Egyesült Államokba, éppen a melbourne-i szovjet– magyar meccs napján, december 6-án hagyta el az országot – legutóbb Budapesten azt mondta: egy fiatalokról és elsősorban fiataloknak szóló szórakoztató filmet készítenek, amelyben érzelmi módon közelítik meg a témát, nem a politika felől. Azt kívánják érzékeltetni, hogyan befolyásolta az ifjúság életét a forradalom.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?