Trump: ne utazzanak a muszlimok az USA-ba

Betiltaná egy időre a muzul-mánok beutazását az Egyesült Államokba Donald Trump, a legnagyobb támogatottságot élvező amerikai republikánus elnökjelölt-aspiráns.Washington.

Betiltaná egy időre a muzul-mánok beutazását az Egyesült Államokba Donald Trump, a legnagyobb támogatottságot élvező amerikai republikánus elnökjelölt-aspiráns.

Washington. A republikánus Donald Trump állásfoglalásában azt írta, hogy „teljesen és mindenestül le kell állítani a muszlimok belépését az Egyesült Államokba”, amíg nem tisztázódik, hogy mi zajlik az országban. Azzal indokolta javaslatát, hogy a muzulmánok széles rétegei gyűlöletet éreznek az amerikaiak iránt. „Közvélemény-kutatások nélkül is mindenki számára világos, hogy a gyűlölet túlmegy bármifajta megértés határán. Hogy ez honnan és miért jön, még tisztázni kell. Amíg meghatározzuk és megértjük a probléma okát és azt, hogy mennyire veszélyes fenyegetést jelent, addig az országunk nem lehet áldozata olyan emberek szörnyű támadásának, akik kizárólag a dzsihádban hisznek, hiányzik belőlük a józan ész és az emberélet iránti tisztelet” – így Trump.

Ben Rhodes, a Fehér Ház helyettes nemzetbiztonsági tanácsadója azt mondta, Trump megnyilvánulásai szembemennek az amerikai értékrenddel. Trump nyilatkozatával republikánus párti riválisait is megbotránkoztatta. Jeb Bush azt írta, hogy Trump „megtébolyodott”. A pakisztáni muzulmánok élesen elítélték Trump kijelentését. Allama Tahír Asráfi, a pakisztáni ulématanács elnöke azt mondta: „Ha néhány muzulmán vezető kijelenti, hogy háború van a keresztények és a muzulmánok között, elítéljük őket”. Szomcsaj Dzsevangma, a thaiföldi sejhüliszlám (muzulmán főpap) irodájának tisztviselője kijelentette: „Az igaz, hogy vannak muzulmán szélsőségesek, akiknek rosszindulatúak a iszlámmal kapcsolatos szándékaik. Ugyanakkor 1,7 milliárd muzulmán él a világban. Ha mindannyian rossz szándékúak lennének, a világ lakhatatlan volna”. Trump nyilatkozata összefügg a San Bernardinó-i vérengzéssel. A 29 éves Tashfeen Malik és férje, a 28 éves Syed Rizwan Farook 14 embert megölt, 21-et pedig megsebesített múlt héten, a dél-kaliforniai város megyei egészségügyi dolgozók munkahelyi bankettjén, majd a rendőrök őket is lelőtték.

Az amerikai hírszerzés arra a következtetésre jutott, hogy iszlamista szélsőségesek a menekültprogramot felhasználva próbálják meg embereiket bejuttatni az USA-ba – közölte Michael McCaul, a képviselőház belbiztonsági bizottságának republikánus elnöke. A Fehér Ház nem erősítette meg McCaul állítását. Josh Earnest, az elnöki hivatal szóvivője védelmébe vette a menekültek átvilágításának amerikai gyakorlatát, amely akár két évig is eltart. (MTI)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?