További támadások amerikaiak ellen

Bagdad. Egy iraki meghalt, tizenkét társa pedig megsebesült szerdán az észak-iraki Szamarrában, miután gránátlövedék csapódott a szövetséges erők egyik irodájába – jelentette be tegnap az amerikai parancsnokság.

Bagdad. Egy iraki meghalt, tizenkét társa pedig megsebesült szerdán az észak-iraki Szamarrában, miután gránátlövedék csapódott a szövetséges erők egyik irodájába – jelentette be tegnap az amerikai parancsnokság. Az AP által idézett katonai közlemény szerint a 82 milliméteres gránátlövedék a katonai és polgári segélynyújtást összehangoló központba csapódott be. Amerikai katonák nem sebesültek meg ebben a támadásban, amelyre a katonák nem tudtak válaszolni, és nem sikerült elfogniuk a támadókat sem. Tegnap viszont három amerikai katona meghalt egy támadásban, a Bagdadtól délre fekvő ad-Dúrában. Az al-Dzsazíra arab televízió lángoló katonai jármű képeit mutatta, miközben szemtanúkra hivatkozva beszámolt az amerikai katonai gépjárműoszlopot ért támadásról. Az elmúlt hetekben megszaporodtak az Irakba vezényelt amerikai alakulatok elleni támadások. A bagdadi hatóságok a Szaddám Huszein megbuktatott iraki elnök vezette Baasz Párt tagjait, a feloszlatott iraki hadsereg volt katonáit, nem iraki állampolgárságú iszlám harcosokat, valamint szunnita muzulmán szélsőséges elemeket vádolták a támadások elkövetésével. Az ellenállók taktikaváltását jelzi azonban, hogy ezen a héten már olyan irakiak ellen fordították fegyvereiket, akik megítélésük szerint túl közel kerültek a közép-keleti országot megszállva tartó, amerikai vezetésű erőkhöz.

Az iraki lakosság többsége – állítólag – elfogadja az ország amerikai megszállását az új kormány megalakításáig, jóllehet elutasítják külföldi katonák jelenlétét Irakban. Az újjáalapított Iraki Stratégiai Tanulmányok és Kutatások Központja által végzett első közvélemény-kutatás szerint a megkérdezett 1100 irakinak 51 százaléka óhajtja, hogy az állandó kormány megalakulásáig Irakban maradjanak a külföldi csapatok; 25 százalék ezt csak az átmeneti kormány megalakulásáig támogatja, míg 17 százalék a külföldiek azonnal távozását szorgalmazza. A június 8-10. között készült felmérés résztvevői többnyire rossz bizonyítványt állítottak ki a megszálló csapatokról: a belbiztonságot, az újjáépítést, a gazdaságot és az egészségügy irányítását negatívan ítélték meg. Mindöszsze a szolgáltatások (áram- és vízellátás, távközlés) terén érdemeltek ki a külföldiek közepesnél jobb jegyet az irakiak 50 százalékától.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?