Bejrút.
Teljes békét kínáltak Izraelnek
Bejrút. Az Arab Liga bejrúti csúcstalálkozója csütörtökön a szaúd-arábiai indítvány ösztönzésére megfogalmazott béketerv elfogadásával ért véget, amelyben az arab országok teljes békét kínálnak Izraelnek az összes megszállt arab terület kiürítése és a palesztin menekültek problémájának rendezése fejében – olvasható a tanácskozásról kiadott záróközleményben.
„A szaúdi kezdeményezés arab békeindítvány lett” – jelentette ki csütörtökön Amr Musza, az Arab Liga főtitkára a kétnapos csúcsértekezlet befejezése után tartott sajtóértekezletén. Az indítvány „a megszállt arab területek teljes kiürítését követeli, beleértve a Golán-fennsíkot az 1967. június 4-én fennállt határokig, valamint a még mindig megszállt dél-libanoni területeket” – hangsúlyozta a Bejrúti Nyilatkozat címen kiadott dokumentum. A béketerv egyúttal követeli „a palesztin menekültek problémájának igazságos rendezését az ENSZ-közgyűlés 194. számú határozatának megfelelően”. Követeli „egy palesztin állam megalakulásának elfogadását az 1967 óta megszállt ciszjordániai és gázai övezeti területeken, Kelet-Jeruzsálem fővárossal”. Ellentételezésként az arab államok vállalják, hogy befejezettnek fogják tekinteni az arab-izraeli konfliktust és békemegállapodást fognak kötni Izraellel, ami biztonságot szavatol majd minden államnak a térségben, valamint normális kapcsolatokat fognak létesíteni Izraellel egy globális béke keretében.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.