Ciprusi ratifikálás
Nicosia. Ciprus parlamentje tegnap egyhangúlag ratifikálta a szigetország uniós csatlakozását rögzítő szerződést. A nemzetközi jog szerint az egész sziget belép az EU-ba 2004.
RÖVIDEN
Nicosia. Ciprus parlamentje tegnap egyhangúlag ratifikálta a szigetország uniós csatlakozását rögzítő szerződést. A nemzetközi jog szerint az egész sziget belép az EU-ba 2004. május elsején; mindazonáltal az unió jogrendszere csak a sziget déli, görög részén lép hatályba, hacsak nem jön létre addig megegyezés a ciprusi görög és török közösség között. A tegnapi szavazáson a nicosiai parlamentben üres maradt a ciprusi török közösséget megillető 24 képviselői hely. (MTI)
Bomba robbant a parlamentben
Jakarta. Bomba robbant tegnap hajnalban az indonéz parlament épületének alagsorában: személyi sérülés nem történt, a detonáció csak anyagi károkat okozott. Indonéziában a Bali szigetén tavaly októberben muzulmán szélsőségesek által elkövetett véres merénylet óta több kisebb robbantás is történt; a rendőrség a merényletek nagy részét az Aceh tartományban tevékenykedő szakadárok számlájára írja. (MTI)
Constantinescu pártot alapított
Bukarest. Megtartotta alakuló kongresszusát a hét végén Emil Constantinescu volt román államfő új pártja. A nemrég bejegyzett Népi Akció (AP) alapítói szerint a baloldal romániai térnyerése a jobboldal súlyos válságának tudható be. Constantinescu kijelentette: a jelenlegi román kormánypárt gátlástalan oligarchiák csapdájába került, ezért a jövő évi választásokon le kell váltani. A volt államfő a szélsőséges és idegengyűlölő Nagy-Románia Pártot is élesen bírálta. A kongresszust többek között üzenetben köszöntötte a volt cseh és a volt magyar államfő, Václav Havel és Göncz Árpád. (NOL)
Joschka Fischer Amerikában
Berlin. Irak és Afganisztán belső helyzetének megszilárdításával összefüggő kérdések szerepelnek a német külügyminiszter tegnap kezdődött négynapos amerikai útjának napirendjén. Rövid New York-i tartózkodás után Joschka Fischer ma repül Washingtonba, ahol találkozik amerikai kollégájával, Colin Powellel, Condoleezza Rice nemzetbiztonsági tanácsadóval, valamint Dick Cheney alelnökkel. Fischer amerikai útja előtt Gerhard Schröder kancellár elutasította azt az amerikai óhajt, hogy német katonák vegyenek részt az iraki helyzet megszilárdítását szolgáló csapatok tevékenyégében. A washingtoni vezetés ennek ellenére igyekszik rávenni Németországot, hogy minél nagyobb katonai erővel legyen jelen a Perzsa-öböl térségében. Washington azt is szeretné, hogy Németország nyújtson pénzügyi segítséget Irak újjáépítéséhez. (MTI)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.