Már készül az orosz csodafegyver

Moszkva. A világ legmodernebb légvédelmi rakétarendszerének kidolgozásába vág bele az orosz Almaz tudományos és ipari egyesülés. Ezt Igor Asurbejli, az 1947-ben alapított haditechnikai vállalat vezérigazgatója közölte az orosz hadsereg hivatalos napilapjában, a Krasznaja Zvezdában tegnap megjelent interjújában.

Moszkva. A világ legmodernebb légvédelmi rakétarendszerének kidolgozásába vág bele az orosz Almaz tudományos és ipari egyesülés. Ezt Igor Asurbejli, az 1947-ben alapított haditechnikai vállalat vezérigazgatója közölte az orosz hadsereg hivatalos napilapjában, a Krasznaja Zvezdában tegnap megjelent interjújában. Elmondása szerint a majdani, úgynevezett ötödik generációs rendszer műszaki és taktikai képességeit tekintve korszerűbb lesz, mint az amerikai THAAD-program keretében készülő csúcstechnológia. A vezérigazgató szerint az amerikai kísérletek is bizonyítják, hogy Oroszországnak lépnie kell a legmodernebb rakétavédelmi rendszerek területén. A lap által az Almaz legutóbbi rakétarendszere, a Triumph analógiájára „SuperTriumphnak” nevezett szisztéma hagyományos társaival ellentétben nemcsak rakétatámadás elhárítására lesz majd alkalmas, hanem lefedi a légvédelem teljes körét, a rádióelektronikai harcot is beleértve. Az orosz hadsereg szűkös költségvetési lehetőségeit külföldi partnerek bevonásával akarja bővíteni a vállalat. Asurbejli szerint ideje szakítani azzal a gyakorlattal, hogy Oroszország már rendszerben lévő fegyvereit értékesíti a nemzetközi piacokon, mivel ez nem jelent megoldást a további fejlődés szempontjából. A „SuperTriumph” létrehozása során beszállnak a készülő projekt finanszírozásába azok a külföldi országok, amelyek érdeklődést mutatnak a majdani rendszer egyes részei iránt. A vezérigazgató közölte, hogy egy állammal már megegyezés született, és egy másikkal is előrehaladott állapotban vannak a tárgyalások. Asurbejli szerint olyan országokról van szó, amelyek sem geopolitikai, sem demográfiai, sem pedig haditechnikai értelemben nem ellenfelei Oroszországnak.

Azt még nem tudni, hogy mikor kerül sor a „SuperTriumph” rendszerbe állítására. A vezérigazgató emlékeztetett arra, hogy egy ilyen bonyolultságú rendszer kiépítése a nemzetközi gyakorlat szerint 10-15 évet vesz igénybe, a szovjet időszakban az Almaz viszont képes volt 5-6 évre lerövidíteni ezt az időszakot. „Ma természetesen már nincsenek meg azok a lehetőségek, de nem a nulláról kell indulnunk” – mondta Asurbejli.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?