Komoly nézeteltérések

Rámalláh/London. Nem sikerült elsimítani a Jasszer Arafat palesztin elnök és Mahmúd Abbász palesztin kormányfő között feszülő ellentéteteket. Ezt egy magát megnevezni nem kívánó palesztin illetékes közölte az AFP-vel. A két politikus július 7-e óta nem találkozott egymással.

Rámalláh/London. Nem sikerült elsimítani a Jasszer Arafat palesztin elnök és Mahmúd Abbász palesztin kormányfő között feszülő ellentéteteket. Ezt egy magát megnevezni nem kívánó palesztin illetékes közölte az AFP-vel. A két politikus július 7-e óta nem találkozott egymással. Akkor a Fatah központi bizottságának az ülésén élesen bírálták Abbászt békülékeny Izrael-politikája miatt. Abbász eztán benyújtotta lemondását, de a testület nem fogadta el azt.

Izrael komolyan felülvizsgálná a palesztinokkal szemben folytatott politikáját, ha Abbász lemondana. Ezt az izraeli kormány magas rangú képviselője közölte az Ariel Saron kormányfőt Londonba szállító repülőgép fedélzetén. A meg nem nevezett politikus úgy fogalmazott, hogy Abbász lemondása után elölről kellene kezdeni a béke megteremtését célzó próbálkozásokat. Maga Abbász arra kérte Igor Ivanov orosz külügyminisztert, vesse latba befolyását azért, hogy Izrael feloldja az Arafat mozgásszabadságát korlátozó döntést. A palesztin elnök 18 hónapja nem hagyhatja el Rámalláh városát.

Jack Straw brit külügyminiszter elismerését fejezte ki tegnap a londoni látogatáson tartózkodó Saron izraeli kormányfőnek „az izraeli–palesztin megbékélés érdekében, súlyos nehézségek közepette végzett nagy munkájáért”. Saron Londoni tárgyalásai előtt jelezte, megpróbálja rávenni a brit vezetőket arra, hogy szakítsák meg kapcsolataikat Jasszer Arafattal, és támogassák inkább Mahmúd Abbász palesztin kormányfőt a megbékélésért tett lépéseiben. Saron később Tony Blair kormányfővel találkozott. A Reuters hírügynökség előzetesen megjegyezte: ez a megbeszélés különösön jelentős Saron szempontjából, mert Izraelben általános az a feltevés, hogy Blair csikarta ki George Bush amerikai elnöktől: gyorsan indítsák el az izraeli–palesztin megbékélés nemzetközi tervének, az útitervnek a végrehajtását. Az amerikai vezetésű koalíció Irak elleni háborúja által elidegenített arab világot akarta kiengesztelni ezzel, olyan jelzést küldve felé, amely szerint a Nyugat kiegyensúlyozottan kezeli a közel-keleti konfliktus részvevőit.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?