Jeruzsálem. Izrael visszavonta az Abu-Dzabi Televízió két tudósítójának működési engedélyét, egyúttal jogi lépéseket helyezett kilátásba a CNN és az NBC amerikai televíziók ellen, mert az izraeli katonai rendelkezéseket megszegve, beszámolnak a rámalláhi eseményekről.
Jeruzsálem a sajtó ellen is harcol
Jeruzsálem. Izrael visszavonta az Abu-Dzabi Televízió két tudósítójának működési engedélyét, egyúttal jogi lépéseket helyezett kilátásba a CNN és az NBC amerikai televíziók ellen, mert az izraeli katonai rendelkezéseket megszegve, beszámolnak a rámalláhi eseményekről. Az izraeli kormány sajtóhivatalának közleménye szerint az Abu-Dzabi Televízióban március 31-én bemutatott tudósítás miatt, amely szerint izraeli katonák Rámalláhban kivégezték fiatal palesztin rendőrök egy csoportját, vonták vissza a két újságíró sajtóengedélyét.
A közlemény egyúttal jelezte: írásban panaszt tett a CNN és az NBC amerikai televízióknál, mert munkatársaik továbbra is tudósítanak a Jordán nyugati partján fekvő Rámalláhból, holott Izrael katonailag zárt övezetnek nyilvánította a várost, ahova újságíróknak tilos a belépés.
A Bizottság az Újságírók Védelmére (CPJ) nevű, New York-i székhelyű szervezet tiltakozó levelet intézett Ariel Saron izraeli miniszterelnökhöz. „Izraelnek kötelessége biztosítani az újságírók zavartalan tevékenységét a Jordán nyugati partján, nevezetesen Betlehemben, Rámalláhban, Kalkiljában” – áll a levélben, amely aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy izraeli katonák több esetben is rálőttek munkájukat végző újságírókra. A brüsszeli székhelyű Nemzetközi Újságíró Szövetség (IFJ) is bírálta Izraelt a hírzárlat és a cenzúra miatt.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.