Felrobbant lőszerraktár

Bagdad/Damaszkusz/Washington. Legkevesebb harminc iraki személy vesztette életét tegnap a nyugat-iraki Hadisa város lőszerraktárában bekövetkezett robbanás következtében. A katari tévé több tucat sérültről is tudósított, hozzátéve, hogy az áldozatok száma valószínűleg növekedni fog.

Bagdad/Damaszkusz/Washington. Legkevesebb harminc iraki személy vesztette életét tegnap a nyugat-iraki Hadisa város lőszerraktárában bekövetkezett robbanás következtében. A katari tévé több tucat sérültről is tudósított, hozzátéve, hogy az áldozatok száma valószínűleg növekedni fog. A tudósítás szerint szándékos robbantásról lehet szó, olyanok követhették el, akik fosztogattak az iraki hadsereg egykor objektumában.

Az amerikai hadsereg átadta Damaszkusznak azt az öt szíriai határőrt, akik június 18-án sérültek meg egy, a szíriai–iraki határ térségében lezajlott incidensben – közölte a szír kormányszóvivő. A határőrök akkor sebesültek meg, amikor amerikai különleges erők rajtaütöttek egy Irakból Szíriába igyekvő gépkocsioszlopon. A konvojban meg nem erősített hírek szerint a bukott iraki rezsim vezetői utaztak. Faruk as-Saraa szíriai külügyminiszter vasárnap úgy nyilatkozott, hogy az eset „nagyobb médiafigyelmet kapott, mint amekkorát megérdemel”.

Az amerikai kongresszus vezetői az iraki békefenntartásban a lehető legszélesebb körű nemzetközi részvételt szorgalmazzák, mivel úgy ítélik meg, hogy az újjáépítés évekig elhúzódhat. „Be kell vonnunk a világot, az egész földkerekséget, mivel nemcsak az Egyesült Államok és Irak, hanem valójában az egész világ népeinek szabadságáról beszélünk” – hangsúlyozta Bill Frist, a szenátus republikánus többségének a vezetője a Washington Postban. Frist közölte, hogy minden ország segítsége üdvözlendő, így Franciaországé is. A lapban idézett szenátorok ötéves iraki katonai jelenlétet tartanak reálisnak. John McCain republikánus szenátor szerint növekszik a nyugtalanság az amerikai választók között, mivel úgy érzik, a kormány nem elég őszinte Irak ügyében. Kijelentette, hogy a szenátus sem kap megfelelő tájékoztatást. McCain is hangsúlyozta: a kormánynak segítséget kell kérnie barátaitól Európában és máshonnan az iraki újjáépítéshez. Joseph Biden, a szenátus külügyi bizottságának rangidős demokrata tagja leszögezte, azoknak az országoknak a segítségére is szükség van, amelyek ellenezték a háborút, így francia, német és török katonákat is szeretne látni Irakban. Úgy vélte, ezzel is megmutathatnák az iraki népnek, hogy nem amerikai megszállók tartózkodnak az országban, hanem az egész nemzetközi közösség ott van felszabadítóként. Elmondta, hogy Lord Robertson NATO-főtitkár értésére adta: a szövetség kész nagy számban bekapcsolódni, mihelyt Washington is így akarja. Biden igazat adott Eric Shinseki tábornoknak, a szárazföldi erők nyugállományba vonult vezérkari főnökének, aki februárban a kongresszusban úgy vélekedett, hogy katonák százezreire lesz szükség a rend és az újjáépítéshez szükséges biztonság fenntartásához. A Pentagon túlzottnak nevezte a tábornok becslését. Jelenleg 150 ezer amerikai katona állomásozik Irakban.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?