Az eredetileg elkülönített összeg kétszeresére emeli a brit kormány a szervezett embercsempészet elleni fellépésre létrehozott új határbiztonsági parancsnokság költségvetését.
Megduplázza a brit kormány az embercsempészet elleni fellépésre szánt pénzt
A Downing Street a világ legnagyobb nemzetközi bűnüldöző szervezete, a 196 tagországot számláló Interpol négynapos glasgow-i közgyűlésének hétfői nyitónapján bejelentette, hogy London az eddig előirányzott 75 millió fontról 150 millió fontra (74 milliárd forintra) növeli a határvédelmi testület által a következő két évben felhasználható pénzügyi forrást.
Sir Keir Starmer munkáspárti brit miniszterelnök a londoni kormányfői hivatal előzetes ismertetése szerint a skóciai nagyvárosban kezdődő Interpol-közgyűlésen megerősíti, hogy a határbiztonsági parancsnokság a terrorcsoportok elleni fellépés eszköztárát veti majd be a szervezett embercsempész csoportok ellen, és a testület költségvetésének jelentős emelése az ehhez szükséges magasan fejlett hírszerzési és egyéb információelemző technológiák beszerzésére szolgál.
Mindemellett a brit kormány 300 fővel növeli a határbiztonsági parancsnokság állományának létszámát, valamint száz nyomozati és hírszerzési szakértővel egészíti ki az Országos Bűnüldözési Ügynökség (National Crime Agency, NCA) alkalmazotti gárdáját, kifejezetten az embercsempészet elleni fellépés feladatával.
A brit belügyminisztérium adatai szerint tavaly 29 437 menedékkérő kelt át csónakokkal illegálisan Franciaországból Angliába embercsempészek segítségével, de az idén eddig már többen érkeztek hasonló módon, mint tavaly egész évben.
Az előző, konzervatív párti brit kormány azt tervezte, hogy a csónakokkal érkező menedékkérőket a közép-afrikai Ruandába telepíti át, a jogi és parlamenti csatározások miatt azonban az áttelepítési program a Konzervatív Párt júliusi választási vereségéig nem indult el.
A Munkáspárt már az általa elsöprő többséggel megnyert nyári parlamenti választások előtt közölte, hogy kormányra kerülése esetén törli a ruandai áttelepítési programot, és az erre szánt pénzt új, terrorellenes módszerekkel dolgozó határbiztonsági parancsnokság létrehozására fordítja.
A testület szeptember óta működik, és a tevékenységéhez jogi hátteret biztosító, jelenleg a parlament előtt lévő törvénytervezet ugyanolyan beható intézkedési, vizsgálati és büntetőjogi hatásköröket biztosít számára a szervezett bevándorlási bűnözés – mindenekelőtt az embercsempészet – ellen, mint amilyenekre a brit terrorizmusellenes törvény ad felhatalmazást a terrorszervezetek elleni fellépéshez.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.