Az osztrák kormány kedden, a drágulásokra reagálva, hatmilliárd eurós segélycsomagot mutatott be, amely már idén nyáron több száz eurós egyéni kifizetéseket jelentene a lakosság számára – adta hírül az APA osztrák hírügynökség.
Ausztria hatmilliárd eurós segélycsomaggal támogatná az ország lakosait a drágulások miatt

A folyamatos áremelkedések miatt az osztrák kormány, a kedden bemutatott segélycsomag szerint, ötmilliárd eurót fordítana magánszemélyek támogatására, egymilliárd eurót pedig a vállalkozások kisegítésére. Amennyiben a parlament elfogadja a javaslatot, az első kifizetésekre már idén nyáron sor kerülhet.
A segélycsomag szerint a családok gyerekenként 180 eurónyi támogatást kaphatnak a családi pótlékon felül augusztusban, míg szeptemberben az alacsony jövedelműek – a szociális ellátásban részesülők, a minimálnyugdíjasok és a munkanélküliek – 300 euró összegű, egyszeri támogatásban részesülhetnek.
A csomag legjelentősebb része az úgynevezett klímabónusz, amelyet a segélycsomag részeként, az eredeti 100-200 euróig terjedő összegről 250 euróra növelnének; ezt az éves járulékot az Ausztriában októbertől hatályos széndioxid-adó ellensúlyozására vezették be, s mindenki jogosult rá, aki Ausztriában évente legalább 183 napon át bejelentett lakóhellyel rendelkezik. A klímabónusz részeként a családosok gyerekenként ennek a 250 eurós összegnek a felét is megkapnák.
Emellett Ausztria minden lakosát 250 eurós egyszeri kompenzáció illetné meg az áremelkedések miatt. A segélycsomag kitér a családi adókedvezmény és a gyermekek után járó kiegészítő pótlék megemelésére is.
Karl Nehammer, Ausztria kancellárja a segélycsomag bemutatásakor méltatta a javaslatot, Johannes Rauch, a kormány szociális minisztere pedig meggyőződéssel állította, hogy „ezen intézkedések nem csak felveszik a harcot a szegénységgel, hanem meg is fogják akadályozni azt”.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.