Hazatérnek az osztrák hadsereg katasztrófaelhárítási csapatának tagjai (AFDRU), akik március 26-a óta segítettek a határon a száj- és körömfájás elleni védekezésben – tájékoztatott a TASR az osztrák Der Standard napilap értesülései alapján, amely az osztrák védelmi minisztert idézte hétfőn.
Hazatérnek a száj- és körömfájás elleni védekezésben segítő osztrák katonák

„Ma hazatérnek a katonáink. Elvégzik az eszközeik karbantartását, és szükség esetén készen állnak az újabb bevetésre” – közölte az osztrák védelmi tárca.
Az AFDRU 53 katonája vett rész a teherjárművek fertőtlenítésében az Oroszvár (Rusovce)-Rajka szlovák-magyar határátkelőn. Az osztrák minisztérium adatai szerint 11 nap alatt 6400 teherjárművet fertőtlenítettek, ehhez 25 ezer liter fertőtlenítőszert és negyedmillió liter vizet használtak fel.
Klaudia Tanner osztrák védelmi miniszter hétfőn megköszönte a csapat munkáját, amellyel hozzájárult a fertőzés terjedésének megakadályozásához.
„Nehéz időket élnek a szlovákiai és az ausztriai gazdaságok is, de ismét megmutattuk, mekkora ereje van az Európai Unión belüli szolidaritásnak” – tette hozzá.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.