A weimari háromszög csúcstalálkozója

Varsó. A weimari háromszög csúcstalálkozója jó alkalom a lengyel szándékok megerősítésére; Lengyelország a transzatlanti egységre törekszik. Ezt még a csúcstalálkozó előtt hangsúlyozta Aleksander Kwasniewski lengyel államfő. A weimari háromszög Franciaország, Németország és Lengyelország konzultációs fóruma.

Varsó. A weimari háromszög csúcstalálkozója jó alkalom a lengyel szándékok megerősítésére; Lengyelország a transzatlanti egységre törekszik. Ezt még a csúcstalálkozó előtt hangsúlyozta Aleksander Kwasniewski lengyel államfő. A weimari háromszög Franciaország, Németország és Lengyelország konzultációs fóruma. A három ország külügyminiszterének első találkozóját még Hans-Dietrich Genscher volt német külügyminiszter kezdeményezte 1991-ben Weimarban. 1996-tól megkezdődött a védelmi miniszterek konzultációja is. Az első csúcstalálkozót 1998-ban rendezték Poznanban Helmut Kohl akkori német kancellár, Chirac és Kwasniewski részvételével. A tegnapi wroclawi csúcstalálkozón a vendéglátó Kwasniewski mellett Jacques Chirac francia elnök és Gerhard Schröder német kancellár vett részt. Lengyelország ellenez bármilyen konfliktust az USA-val, úgy tartja, hogy Amerika a biztonság, a politika és a gazdaság szempontjából egyaránt nélkülözhetetlen tényező Európában – hangsúlyozta Kwasniewski, hozzátéve: Nyugat-Európa elmúlt 50 éve a bizonyság arra, milyen hatalmas és fontos szerepük volt az amerikaiaknak az öreg földrészen. Kwasniewski szerint az iraki beavatkozás eltérő német, francia és lengyel megítélése ellenére van esélye az együttműködésnek – még Irak ügyében is. „Amikor Németország és Franciaország azt mondja, hogy a stabilizációs erők tevékenységéhez ENSZ-mandátumra lenne szükség, mi is azt mondjuk: nagyon jó lenne egy ilyen felhatalmazás, és készek vagyunk támogatni az ilyen törekvéseket.” Kwasniewski szerint abszurd dolog arról beszélni, hogy Lengyelország az EU ellen lépett fel Irak ügyében, mert a tizenötöknek e kérdésben egyáltalán nem volt közös politikájuk. Ennek hiányában pedig minden országnak joga volt szuverén döntést hozni. (m, ú)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?